Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2016 r.
 

 
 1. Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Dotychczas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, Od dzisiaj Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.
  W kościele zasłaniamy krzyże i skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach.
 2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Pasyjny przygotowany przez scholę, młodzież i Myślenicką Grupę literacką Tilia.
 3. W dniu dzisiejszym przypada 3 rocznica wyboru papieża Franciszka.
 4. W poniedziałek 14.03. Księża Sercanie przeżywają dzień urodzin Założyciela Zgromadzenia, o. Leona Jana Dehona. W ten dzień pragniemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 5. W sobotę w liturgii Kościoła będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 6. W tym dniu także kolejny etap rekolekcji dla młodzieży w Krakowie-Łagiewnikach w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Tym razem rekolekcje poprowadzi ks. Artur Godnarski.
  Zapisy na wyjazd w zakrystii do środy.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm, jak co roku, na Mszy św. o godz. 11.00, po której przewidziany jest konkurs palm. Ofiary na tacę przeznaczone będą na dofinansowanie ŚDM w Stadnikach.
 8. Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi będzie w Wielki Wtorek i Wielką Środę w godzinach 17.00–20.00 oraz w Wielki Piątek od 15.00 do 17.45 i w Wielką Sobotę od 9.00 do 13.30.
 9. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki wielkanocne „Caritas”. Przez ten mały gest i ofiarę możemy wspomóc potrzebujących, w tym roku szczególnie ludzi starszych.
 10. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na wyposażenie domu pobytu osób starszych w Brzegach koło Wieliczki.
 11. Księża z naszego seminarium zapraszają na weekend rekolekcyjny dla małżeństw w dniach 1-3 kwietnia. Więcej informacji na plakacie w przedsionku.
 12. W Wielki Poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież do pomocy przy dekoracji Grobu Pańskiego.
 13. Dziękujemy paniom za posprzątanie kościoła oraz placu przed kościołem.
 14. Próba chóru parafialnego w każdy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy chórzystów i wszystkich chętnych.
 15. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jak zawsze znajdziemy prasę katolicką. Zachęcamy do jej czytania.
 16. (9.00) Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
  • Dawid Łukasz Iwański, s. Roberta i Małgorzaty zd. Spytek, stan cyw. cywilnie związany, zamieszkały w Raciechowicach, parafia Raciechowice, i Martyna Iwona Iwańska zd. Patak, c. Andrzeja i Jadwigi zd. Banaś, stan cyw. cywilnie związana, zamieszkała w Stadnikach, parafia Stadniki. Zap. 2.
  Kto wiedziałby o zachodzących przeszkodach między tymi osobami zobowiązany jest do zgłoszenia ich do kancelarii parafialnej.
 17. Intencje Mszy św.
 18. Nakarmieni Słowem Bożym i Eucharystią znajdujemy w nich siłę do posłuszeństwa Bogu na wzór Jezusa.