Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Wszystkich Świętych (31 Niedziela zwykła) 1.11.2015 r.
 

 
 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Natomiast o godz. 14.00 rozpocznie się nabożeństwo na cmentarzu: nieszpory, procesja z wypominkami za zmarłych, po czym Msza święta za zmarłych parafian.
 2. W poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 10.00 będzie odprawiona na cmentarzu. Natomiast w kościele Msza św. o godz. 18.00.
 3. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1.11 i 2.11, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepisów a więc nawiedzając świątynię należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, komunia święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny.
 4. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych czytając wypominki podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy, aby pomóc naszym bliskim zmarłym osiągnąć życie wieczne.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy
  • w środę – św. Karola Boromeusza
 6. W środę odbędzie się też spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich po Mszy św. wieczornej
 7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych rozpoczną się od godz. 9.00, Prosimy o zgłaszanie osób, które życzą sobie odwiedzin księdza. W kościele o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie spowiedzi. O godz. 16.00 Msza św. i adoracja. O godz. 17.30 Litania do Serca Pana Jezusa, wypominki za zmarłych i Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00.
 8. W piątek wieczorem po Mszy sw. kandydaci do bierzmowania mają swoje kolejne spotkanie. Serdecznie zapraszamy i prosimy rodzicom o przypomnienie.
 9. W sobotę spotkanie scholi młodzieżowej o godz. 11.00 Serdecznie zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę 8.11.15 odwiedzi naszą parafię nasz współbrat ks. Florian Gruca pełniący obowiązki proboszcza w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie Płaszowie. Wygłosi do nas Słowo Boże i będzie prosił o ofiary na dokończenie budowy kościoła. Przyjmijmy go z wyrozumiałością i ofiarnością
 11. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 11.00 wszystkie dzieci, będzie dla nich Msza św ze specjalnym kazaniem i śpiewem naszej scholi.
 12. Przyszła niedzielę przypada także VII dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Tematem tego dnia są słowa: „Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii”.
 13. Serdecznie dziękuję wszystkim strażakom, którzy byli zaangażowani w zbiórkę złomu. Ks. Piotr Chmielewski z całego serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom akcji zbiórki złomu metalowego i elektrośmieci, w parafii Stadniki, na rzecz budowy przedszkola w wiosce Matki Bożej Miłosierdzia na Filipinach. Łącznie zebrano ponad 11 ton odpadów co przełożyło się na kwotę 3260 zł. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Nowy numer Czasu Serca jak też tygodników w przedsionku kościoła.
 15. Intencje Mszy św.
 16. Niech błogosławieństwo Boże umocni każdego z nas, abyśmy nie zmarnowali darów, jakie otrzymaliśmy w czasie tej Mszy świętej.