Ogłoszenia Duszpasterskie Święto Chrztu Pańskiego 10.01.2016 r.
 

 
  1. Przeżywamy dziś Święto Chrztu Pańskiego. Jest to dobra okazja, aby przypomnieć sobie swój własny chrzest jako wielką łaskę daną nam od Boga. Z dniem dzisiejszym kończymy się w liturgii kościoła okres Bożego Narodzenia.
  2. Dzisiaj także ostatni dzień wizyty duszpasterskiej – gdyby jeszcze była jakaś rodzina, która z jakiegoś powodu została pominięta albo nieobecna, a pragnie odwiedzin kolędowych to prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary.
  3. 16 stycznia w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie rozpoczynają się rekolekcje przed Światowymi Dniami Młodzieży które prowadzi ks. Michał Olszewski scj. Dokładny program w przedsionku kościoła.
  4. W dniach 17-24 stycznia w Kościele będziemy obchodzić tydzień modlitw o jedność chrześcijan inaczej nazywane Tygodniem Ekumenicznym. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.
  5. Składamy serdecznie podziękowania wszystkim za udział w liturgii Świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza chórowi, scholi, ministrantom i lektorom.
  6. Dziękuję chórowi z Niegowici za uświetnienie dzisiejszej niedzieli Chrztu Pańskiego.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębienia naszej wiedzy z życia religijnego. Dzisiaj w GN plyta DVD z filmem o siostrze Faustynie. Nowe numery czasopism w przedsionku kościoła.
  8. Intencje Mszy św.
  9. Bóg przypomina nam, że jesteśmy Jego dziećmi, powołanymi do tego, aby jak Chrystus przejść przez życie dobrze czyniąc. Umocnieni Bożym błogosławieństwem wróćmy do naszych domów pamiętają o tym powołaniu.