Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 27.03.2016 r.
 

 
  1. Dzisiaj przeżywamy najważniejsze święta chrześcijańskie Zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa, Jego zwycięstwo nad śmiercią i szatanem. Zwycięstwo Jezusa daje nam najpewniejszą nadzieję, że i my zmartwychwstaniemy.
  2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w dniu jutrzejszym o 7.00, 9.00 i 11.00. Tradycyjnie Mszy św. o 18.00 nie będzie. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Z racji oktawy Święta Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Jest to też 1 piątek miesiąca. Odwiedzin chorych nie będzie gdyż były przed Świętami.
  4. Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. W związku z tym po Mszach wieczornych będzie odmawiana Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Na ręce ks. Rektora składamy podziękowanie Wspólnocie Seminaryjnej za przewodniczenie celebracjom Triduum Paschalnego, wygłoszone homilie i wytrwałą posługę w konfesjonale, a klerykom za przygotowanie ciemnicy śpiew i wszelką pomoc, jakiej doświadczyliśmy w ostatnim czasie.
  6. Pragnę też serdecznie podziękować parafianom, którzy ofiarowali swój czas i wysiłek, abyśmy jak najlepiej mogli przeżyć te najważniejsze dni w roku kościelnym. Bóg zapłać osobom, które aktywnie włączyły się w Liturgię Wielkiego Tygodnia wykonując czytania i śpiewy; i wszelkie posługi przy ołtarzu. Dziękuję Straży Pożarnej ze Stadnik, Kędzierzynki i Kwapinki za czuwanie przy grobie Pańskim. Bóg zapłać ministrantom, lektorom, dzieciom, młodzieży i innym osobom pomagającym w dekorowaniu kościoła oraz paniom sprzątającym naszą świątynię. Wszystkim, którzy służyli swoją pomocą w zorganizowaniu Procesji Rezurekcyjnej i wam drodzy wierni za liczny udział we wspólnej modlitwie. Dziękuje p. Piotrowi naszemu organiście, chórowi parafialnemu i zespołowi muzycznemu, który uświetnił naszą uroczystość. Dziękuję za wszelki trud i wysiłek, w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.
    Oby te najważniejsze w całym roku kościelnym uroczystości pozostawiły w nas trwałe duchowe owoce. Na koniec dziękuję także ks. Jarkowi, mojemu współpracownikowi, który włożył wiele wysiłku by wszystkie celebracje dobrze zorganizować.
  7. Intencje Mszy św.
  8. „Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie Zmartwychwstał”. Nasz Pan to nasza Nadzieja. Nie szukajmy Go wśród umarłych, ale w świecie żywych. W noc zmartwychwstania dokonała się największa tajemnica zbawienia. Przyjmijmy ją z radością i pokojem w sercach. W ten radosny czas Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, by Zmartwychwstały Pan pomógł nam na nowo odkryć sens naszej wiary i zrozumieć, że dla Boga, który pokonał śmierć, nie ma nic niemożliwego!

       Wesołych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

       Szczęść Boże!