Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 6.03.2016 r.
 

 
 1. „NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ"
  Przeżywamy czas Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia, który jest szczególną okazją do modlitwy, postu i jałmużny. Dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 2. Podobnie serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Odprawiamy je w piątek: dla dzieci o 15.00 a dla młodzieży i starszych o 17.30. Stańmy wszyscy razem pod Krzyżem Jezusa Chrystusa. Niech to będzie naszą troską byśmy łączyli się we wzajemnej miłości i jedności.
 3. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki wielkanocne „Caritas”. Poprzez jałmużnę obok postu i modlitwy w Wielkim Poście możemy też wspomóc potrzebujących w tym roku szczególnie starszych. Także dzieci szkolne będą rozprowadzać kartki wielkanocne własnoręcznie wykonane.
 4. Codziennie w dni powszednie o godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty.
 5. Zbliżają się Święta Wielkanocne, dlatego zachęcam, aby zrobić porządek na cmentarzu na grobach naszych bliskich zmarłych.
 6. Sercański dzień skupienia dla młodzieży męskiej z gimnazjum i szkoły średniej odbędzie się w dniach 11-13 marca w WSM. Szczegóły na plakacie.
 7. Sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli w tym roku przez Ks. Bp. Damian Muskus 9.4.16 w sobotę o godz. 18.00. W związku z tym zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na spotkanie w niedzielę 13.03.16 po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Próba chóru parafialnego w każdy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy chórzystów i wszystkich chętnych.
 9. Szkoła Podstawowa w Stadnikach ogłasza rekrutację do przedszkola oraz do klasy 1. Druki dostępne na stronie szkoły i w sekretariacie.
 10. Zapraszamy na wieczór Pasyjny w niedzielę 13.03.16 po Mszy św. wieczornej przygotowany przez scholę, młodzież i Myślenicką Grupę literacką Tilia.
 11. W dniach 1-10 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa po sanktuariach Włoch. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 12. (9.00) Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
  1. Rafał Jan Ślusarz, s. Józefa i Haliny zd. Kaczmarczyk, st. cyw. wolny, zam. w Winiarach, parafia Dziekanowice, i Wioleta Jadwiga Góra, c. Zbigniewa i Renaty zd. Kasprzyk, st. cyw. wolna, zam. w Kędzierzynce, par. Stadniki Zap. 2
  2. Dawid Łukasz Iwański, s. Roberta i Małgorzaty zd. Spytek, stan cyw. cywilnie związany, zamieszkały w Raciechowicach, parafia Raciechowice, i  Martyna Iwona Iwańska zd. Patak, c. Andrzeja i Jadwigi zd. Banaś, stan cyw. cywilnie związana, zam. W Stadnikach parafia Stadniki. Zap. 1
  Kto wiedziałby o zachodzących przeszkodach między tymi osobami zobowiązany jest do zgłoszenia ich do kancelarii parafialnej.
 13. Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.
 14. Z radością w naszych sercach wyjdźmy z kościoła i dzielmy się nią tak jak chlebem. Niech te kolejne wielkopostne dni nawrócenia będą okazją do dzielenia się zarówno dobrami materialnymi jak też miłością.