Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2016 r.
 

 
 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 15.00 i 17.00 oraz w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Składka zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. W tym tygodniu przypada 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Odwiedziny chorych jak zwykle rozpoczną się ok. godz. 9.00. W piątek przypada też święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
 3. Od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła będą do nabycia baranki wielkanocne „Caritas”. Ofiary złożone przez wiernych będą przeznaczone na pomoc osobom starszym.
 4. W przyszłą niedzielę dzieci szkolne będą rozprowadzać kartki wielkanocne przez siebie wykonane.
 5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do puszek na zakony kontemplacyjne w wysokości 745 zł oraz na misje w poprzednią niedzielę. Na ten cel zostało zebrane 1374 zł.
 6. W środę po Mszy św. spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.
 7. Za tydzień w 1. Niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic żywego Różańca.
 8. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do 1 Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 9. Sakrament bierzmowania udzielony będzie 9.4.16 w sobotę o godz. 18.00. W związku z tym zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na spotkanie za dwa tygodnie w niedzielę 13.03.16 po Mszy św. o godz. 11.00.
 10. Próba chóru parafialnego w każdy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy chórzystów i wszystkich chętnych.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za udział w pielgrzymce do Sanktuarium Jana Pawła II oraz za uczestnictwo w rekolekcjach przed Światowymi Dniami Młodzieży w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
 12. (9.00) Zapowiedzi: następujące osoby zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:
  • Rafał Jan Ślusarz, s. Józefa i Haliny zd. Kaczmarczyk, st. cyw. wolny, zam w Winiarach, parafia Dziekanowice, i Wioleta Jadwiga Góra, c. Zbigniewa i Renaty zd. Kasprzyk, st. cyw. wolna, zam w Kędzierzynce, par. Stadniki Zap. 1
  Kto wiedziałby o zachodzących przeszkodach między tymi osobami zobowiązany jest do zgłoszenia ich do kancelarii parafialnej.
 13. Intencje Mszy św.
 14. Umocnieni łaska Bożą idźmy w swoją codzienność i dzielmy się otrzymanym dobrem.