Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela zwykła 17.01.2016 r.
 

 
 1. W dniach od 17 do 24 stycznia przypada w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwie o tej intencji.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:
  1. wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  2. czwartek – św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 3. W tym tygodniu w środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych kochanych dziadkach w modlitwie oraz w okazywaniu im szacunku i życzliwości.
 4. W czasie ferii zimowych nie będzie Mszy świętej w soboty o godzinie 7.00.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w nieszporach niedzielnych z udziałem kleryków i księży z seminarium do kościoła na godzinę 17.30.
 6. Lektorów, ministrantów i chętną młodzież zapraszamy w najbliższy piątek, 22. stycznia, po Mszy św. wieczornej na rozbieranie szopki i dekoracji.
 7. W przyszłą niedzielę, 24 stycznia, o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie świąteczne członków Rady Parafialnej.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek, 5 lutego, o godzinie 19.15.
 9. We wtorek, 9 lutego, jak co roku w naszej parafii będzie Dzień Wynagrodzenia Bożemu Sercu za grzechy własne i całego świata. W ten też dzień zostaliśmy poproszeni jako parafia, aby podjąć nocne czuwanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Szczegóły Dnia Wynagrodzenia i wyjazdu na czuwanie będą podane później.
 10. Od środy popielcowej (10 lutego) rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje "Na Wielki Post". Chciejmy dobrze rozpocząć czas Wielkiego Postu od spotkania z Bogiem i od postanowień wielkopostnych. Program rekolekcji znajduje się w przedsionku kościoła.
 11. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Źródło, Niedziela, Miłujcie się.
 12. Intencje Mszy św.
 13. Być dzieckiem Bożym – to wielki dar i zadanie. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam w dawaniu świadectwa o tym drugiemu człowiekowi.