Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia 3.04.2016 r.
 

 
 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny jest poświęcona Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy św., wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu zawierzymy się Chrystusowi Miłosiernemu i odmówimy Koronkę. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
  Po Mszy św. z. godz. 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. A wieczorem o 17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory z udziałem księży i kleryków z naszego seminarium.
 2. W poniedziałek obchodzimy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to równocześnie Dzień Świętości Życia, W tym dniu będzie też możliwość, aby rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Blankiety do wypełnienia są w gablocie, w przedsionku kościoła. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i do konkretnego czynu miłosierdzia. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.
 4. Za tydzień, w sobotę 9 kwietnia o godz. 18.00 ks. Bp. Damian Muskus udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy rodziny młodych i wszystkich parafian do udziału. W związku z tym zapraszamy młodzież na spotkanie przed tą uroczystością w czwartek 7.4.16 na godz. 18.00 na Mszę św. po której będzie próba. Natomiast w piątek 8.4.16 o godz. 17.00 spowiedź św. o 18.00 Msza św. i kolejna próba.
 5. Zachęcamy młodzież z naszej parafii i wszystkich chętnych od II klasy gimnazjalnej wzwyż na wyjazd na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się 16 kwietnia 2016 we Florynce koło Grybowa. Zgłoszenia i szczegółowe informacje do 13 kwietnia u ks. Jarka.
 6. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy.
 7. Wyższe Seminarium Misyjne w Stadnikach organizuje spotkanie pomagające rozeznać powołanie. Spotkanie to odbędzie się w dniach 8-10. kwietnia, w seminarium w Stadnikach. Więcej informacji na stronach internetowych www.mlodzisercanie.pl.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Stadnikach przygotowały program słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II.
 9. Woluntariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Myślenicach włączyli się po raz kolejny do kampanii zbierania funduszów na rzecz opieki osób terminalnie chorych w Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Zbiórka do puszek odbędzie się w przyszła niedzielę 10.4.16 przed kościołem.
 10. Mieszkańcom Stadnik-Bystrzycy dziękujemy za dar świąteczny dla naszego Seminarium.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła nowe czasopisma katolickie. Zachęcamy do jej czytania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 12. Intencje Mszy św.
 13. We wtorek 31 marca zmarł nasz współbrat ks. Stanisław Marek Dadej SCJ  Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 4.4.16. O godz. 11.00 różaniec, 11.30 Msza św. w kościele i wyprowadzenie na cmentarz. Wieczny Odpoczynek.
 14. Źródłem każdego dobra i każdego aktu miłości, jest sam Bóg. Ilekroć doświadczamy w naszym życiu miłosierdzia, umiejmy dostrzec w tych sytuacjach działającego Boga i wołajmy jak św. Tomasz Apostoł: „Pan mój i Bóg mój”.