Ogłoszenia Duszpasterskie

22 Niedziela zwykła

31.09.2014 r.

 

1.    Dziś o godz. 11.00 w czasie Mszy dożynkowej dziękujemy Bogu za dar chleba powszedniego, opiekę i błogosławieństwo. Zapraszamy na Msze św., które odprawiamy w niedzielę godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu Msze św. o godz. 18.00. Pół godz. przed Mszą św. w dni powszednie Adoracja Najśw. Sakramentu. W czasie adoracji możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.

2.    Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na potrzeby naszej świątyni. To, co dotychczas zostało zrobione jest już wypłacone, ale jeszcze brakuje, krzeseł w prezbiterium, ławek, konfesjonały i komoda w zakrystii jak również drzwi wejściowe czekają na odnowienie. Istnieje także potrzeba wymiany elementów drewnianych w oknach na wieży, gzymsy i rynny na wieży wołają o pomalowanie. Dlatego przydadzą się te ofiary ze składki, za które serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję naszym elektrykom p. Adamowi Hyży i Andrzejowi Szewczykowi za prace wykonane, by elektronika funkcjonowała jak należy.

3.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

       poniedziałek – bł. Bronisławy,

       środę - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

4.    W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodziców, dzieci i nauczycieli zapraszamy na Mszę św. jutro na godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. pół godz. przed Mszą świętą. Odjazdy autobusów o godz. 8.30 ze Skrzynki o godz. 8.45 z Kędzierzynki. Zapraszamy dzieci i rodziców na rozpoczęcie nowego roku nauki.

5.    W środę po Mszy św. spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.

6.    W tym tygodniu przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00, O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie spowiedzi. O godz. 16.00 Msza św. wynagradzająca i dalszy ciąg adoracji. O godz. 17.30 Litania do Serca Pana Jezusa i Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00.

7.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. z godz. 9.00 Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

8.    Za tydzień w niedzielę w Kalwarii Zebrzydowskiej doroczna pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

9.    (9.00) Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

       Łukasz Zbigniew Małek, s. Andrzeja i Aleksandry zd. Mistarz, st. cyw. wolny, zam. Stadniki 75, par. tutejsza i Katarzyna Marta Grabowska, c. Marka i Teresy zd. Kalińska, st. cyw. wolna, zam. Tomice, ul. Sąsiedzka 8, par. Tomice. Zap. 2.

       Bardzo prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o informację do Kancelarii parafialnej.

10.   Nowe numery czasopism i tygodników katolickich w przedsionku kościoła – zachęcamy do pogłębiania wiedzy z życia Kościoła.

11.   Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.

12.   Dziękując Jezusowi za dary i Jego hojne Serce, na trud i radość, na cały nowy rok szkolny i katechetyczny przyjmijmy Boże błogosławieństwo.