Ogłoszenia Duszpasterskie 30 Niedziela zwykła 25.10.2015 r.
 

 
 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 14.00 rozpocznie się nabożeństwo na cmentarzu: nieszpory, procesja z wypominkami za zmarłych, po czym Msza święta za zmarłych parafian.
 2. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 10.00 będzie odprawiona na cmentarzu. Natomiast w kościele o godz. 18.00. Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych w Piątek. i Sobotę od godz. 17.00
 3. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1.11 i 2.11., mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepisów a więc nawiedzając świątynię należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, komunia święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.
 4. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła
  • w środę – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 5. 29.10.15 w czwartek 18.00 odbędzie się comiesięczne spotkanie organizowane przez sercański portal Profeto tym razem w naszym kościele. Tematem spotkania jest hasło: „Serce w Serce z Jezusem” . O godz. 18.00 odbędzie się Msza św., po której nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie, którą prowadzi ks. Michał Olszewski SCJ
 6. Parafia św. Jakuba w Raciechowicach zaprasza młodzież z dekanatu na Ekstremalny Różaniec ze świętymi. Spotkanie to odbędzie się w Raciechowicach 31.10.15, sobota godz. 18.00. Więcej szczegółów na plakacie w przedsionku kościoła. Zapisy w zakrystii.
 7. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na szczególne potrzeby naszej świątyni – Bóg zapłać za każdą ofiarę składaną na ten cel.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej nowe numery czasopism w przedsionku kościoła.
 10. Intencje Mszy św.