Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

30.11.2014 r.

 

1.    Dziś rozpoczynamy Adwent, który jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, kiedy to wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego i czasem, oczekiwania Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem oczekiwania, nawrócenia i nadziei. Zapraszam i zachęcam wszystkich do gorliwego uczestniczenia w Roratach. Będziemy je odprawiać w dni powszednie w Adwencie o godz. 18.00. Dzieci prosimy by przychodziły z Lampionami. Będą losować figurkę Matki Bożej, którą zabierać będą do domu. Będziemy oczekiwać na Święta razem z Maryją prosząc w rozpoczynającym się dziś Roku Życia Konsekrowanego o dar powołań zakonnych by całkowicie nie wyludniły się te seminaryjne mury. W naszym seminarium jest aktualnie tylko 15 kleryków, na 2-ch rocznikach nie ma nikogo, a był czas, że było ich prawie stu. Dlatego też przed tą odnowioną figurą Matki Bożej, chcemy prosić o dar powołań, szczególnie w czasie wspólnej modlitwy Anioł Pański codziennie po Mszy św. Zaprosimy również do naszego oczekiwania adwentowego św. Teresę od Jezusa zakonnicę, karmelitankę i przyglądniemy się Jej pięknej duszy poświęconej Bogu. Dzieci będą otrzymywać obrazki z życia świętej umieszczając je na planszy imitującej mury miasta Avilla gdzie żyła św. Teresa. Kryzys powołań dotyka najbardziej zakony żeńskie św. Teresę Wielką będziemy prosić by pomogła odkryć powołanie rodzące się w młodych sercach i odpowiedzieć na wezwanie Jezusa.

2.    W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00, W kościele o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie spowiedzi. O godz. 16.00 Msza św. i adoracja. O godz. 17.30 Litania do Serca Pana Jezusa i Roraty o godz. 18.00.

3.    W tym tygodniu obchodzimy:

  • w środę – św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
  • w czwartek św. Barbary
  • w sobotę św. Mikołaja

4.    W środę po Mszy św. spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.

5.    Zapraszamy na próbę chóru w piątek na godz. 19.00 wszystkich chórzystów.

6.    W sobotę po Mszy św. zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i dzieci ze scholki na spotkanie ze św. Mikołajem.

7.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8.    W dwie następne niedziele – będą możliwe do odebrania opłatki. Składane ofiary prosimy wrzucać do puszek. Będą również do nabycia świece CARITAS – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9.    W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. sercanina z Parafii MB Fatimskiej z Krakowa. Wygłosi Słowo Boże i zbierze składkę na kontynuowanie budowy tamtejszego kościoła i domu parafialnego.

10.  Intencje Mszy św.

11.  Przyjmijmy błogosławieństwo.