1. Już środek Wielkiego Postu - czasu nawrócenia i przemiany. Dzisiejszą niedzielę nazywamy Niedzielą Radości – radości z coraz bliższej Wielkanocy. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 17.00 Gorzkie żale. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu w czasie tego nabożeństwa.

2.    Bóg Zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bierzmowania.

3.    Spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza we wtorek o godz. 16:30.

4.    Spotkanie Pielgrzymów do Ziemi Świętej w sobotę o godzinie 17:00.

5.    (godz. 9.00)Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

       Piotr Wojciech Spytek, st. cyw. wolny, s. Jana i Władysławy z domu Kowal zam. Stadniki 59, par. tutejsza, oraz Monika Barbara Dziura, st. cyw. wolna, c. Andrzeja i Władysławy z domu Matoga, zam. Łyczanka 113, par. Siepraw. Zapowiedź 2.

        Kto wiedziałby o zachodzących przeszkodach między tymi osobami, zobowiązany jest do zgłoszenia ich do kancelarii parafialnej.

6.    Przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki wielkanocne „Caritas”. Poprzez jałmużnę obok postu i modlitwy w Wielkim Poście możemy też wspomóc potrzebujących – baranki wielkanocne „Caritasu” dają nam taką możliwość. Dzieci rozprowadzają również przygotowane przez siebie ozdoby wielkanocne.

7.    Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 14.30, o godz. 15.00 Droga krzyżowa dla dzieci, a po niej dalszy ciąg spowiedzi. O godz. 16.00 Msza św., następnie wystawienie i adoracja do godz. 17.30. O godz. 17.30 Droga krzyżowa dla starszych, a po niej Msza św. o godz. 18.00.

8.    Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa w wykonaniu zespołu teatralnego z parafii św. Antoniego w Gołkowicach zostanie wystawione w RCOS (Nowe Gimnazjum) w Dobczycach. Planowane są dwa przedstawienia o godz. 16.00 i 18.00. Darmowe bilety są do odebrania w sekretariacie Gimnazjum. Organizatorzy zapraszają serdecznie. Więcej informacji na plakatach.

9.    Parafia w Dobczycach organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży nad morzem w Sopocie. Termin 28.VI – 12.VII 2014 koszt 800 zł. Informacje i zapisy ks. Edward, tel. 6066899527

10. W ramach kampanii Pola Nadziei w przyszła niedzielę po Mszach św. wolontariusze hospicjum domowego z Wiśniowej będą kwestowali na potrzeby chorych. Pieniądze z akcji będą przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Koszt jednego łódzka to ok. 3500 zł

11.   Zachęcamy do prenumerowania i czytania prasy katolickiej. Zwróćmy uwagę na cenę gazet, a należność wrzućmy do puszki.

12.   Intencje Mszy św.

13.   Bóg powiedział do Samuela, że „człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast parzy na serce”. Uczmy się takiego patrzenia. Pamiętając, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem” (Antoine de Saint-Exupery). Podejmijmy tę drugą połowę wędrówki wielkopostnej przemiany serca by jeszcze lepiej widzieć potrzebujących dobra i miłosiernej miłości. Niech wzmacnia nas na tej drodze Boże błogosławieństwo.