Ogłoszenia Duszpasterskie 29 Niedziela zwykła 18.10.2015 r.
 

 
 1. W październiku Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do udziału.
 2. Zgodnie z uchwałą konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę prowadzone będą badania niedzielnych praktyk religijnych.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się w kościele tydzień misyjny pod hasłem: „Od nawrócenie do misji” – pamiętajmy w naszej modlitwie o tych, którzy w odległych krajach głoszą Ewangelię Chrystusową.
 4. Zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosła 1670 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 5. W tym tygodniu poniedziałek liturgii kościoła wspominamy
  • poniedziałek bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
  • wtorek – Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • środa – bł. Jakuba Strzemię
  • czwartek – św. Jana Pawła II, papieża
 6. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na szczególne potrzeby naszej świątyni – serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary. Msza św o 18.00 będzie odprawiona w kościele.
 7. Po każdej Mszy św. przyjmujemy na wypominki listopadowe i roczne. W przedsionku kościoła znajdują się kartki na wypominki. Uprzejmie prosimy o uporządkowania grobów bliskich zmarłych na naszym cmentarzu.
 8. Pragnę poinformować, że odnowienie nagrobka partyzanta zostanie zrealizowane jeszcze w miesiącu listopadzie jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą. Do tej pory na ten cel zostało zebrane 2670 zł. Jest to suma niewystarczająca, ale pewien ofiarodawca obiecał pomoc finansową, co prawdopodobnie umożliwi sfinalizowanie tego przedsięwzięcia.
 9. 22 października, we wspomnienie Jana Pawła II, w Dobczycach organizowana jest modlitwa i koncert zespołu "Siewcy Lednicy". Celem spotkania jest uczczenie św. Jana Pawła II i propagowanie idei Światowych Dni Młodych. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła jest bardzo duży wybór nowych czasopism religijnych.
 11. Intencje Mszy świętych na najbliższy tydzień.
 12. Bądźmy wiernymi naśladowcami Chrystusa, służąc sobie nawzajem i dzieląc miedzy sobą otrzymane dobro. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.