Ogłoszenia Duszpasterskie

                      Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

                          29.03.2015 r.

 

1.      W dzisiejszą niedzielę wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Słyszymy dziś opis Męki Pańskiej wg św. Marka. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm. O godz. 17.00 Gorzkie Żale.

2.      Jutro 30 marca dzień spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi: rano do 8.30 do 11.00 i popołudniu od 15.30 do 18.30. Bardzo prosimy pomyśleć wcześniej o pojednaniu się z Bogiem i bliźnimi, nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, nie będzie możliwości, by w następne dni spowiadało więcej księży. Odwiedzimy chorych we wtorek od godz. 14.00 gdyż nie będzie odwiedzin w I piątek kwietnia – Wielki Piątek. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, do których zwykle nie jeździmy w I piątek miesiąca.

3.      W środę po Mszy św. zapraszamy młodzież do pomocy przy dekoracji Grobu Pańskiego.

4.      Również w środę próba chóru parafialnego o godz. 19.00..

5.      W tym tygodniu przypadają Trzy Święte dni: Męki, Śmierci, i Zmartwychwstania Jezusa, czyli tzw. Triduum Paschalne, które trwa od nocy Wielkiego Czwartku do Wielkiej Niedzieli.

6.      W Wieki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Komunii św. przeniesienie Pana Jezusa do Kaplicy Adoracji i adoracja do północy. O godz. 23.00 – Godzina święta.

7.      W Wielki Piątek o godz. 7.00 rozpoczęcie Adoracji; o godz. 7.30 śpiewana jutrznia. O godz. 15.00 Droga krzyżowa. O godz. 17.30 Gorzkie Żale, a następnie o godz. 18.00 Ceremonie Wielkiego Piątku: (liturgia słowa, adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu). Młodzież zapraszamy na adorację o godz. 22.00. Na Wielki Piątek postarajmy się przyozdobić krzyże nie tylko w domach, ale także stojące przy drogach. Przypominamy też, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja będzie trwała do godz. 23.00.

8.      W Wielką Sobotę  rozpoczęcie adoracji o godz. 7.00, o godz. 7.30 Jutrznia. Święcenie pokarmów w naszym kościele od 10.00 do 13.00 co pół godziny. Na Kwapince o godz. 14.00. Ceremonie wielkosobotnie, czyli Msza św. Wigilii Paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 20.00. Na zakończenie ceremonii Procesja Rezurekcyjna – prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. Uroczystość Wigilii Paschalnej będzie uświetniona udziałem naszego chóru parafialnego. Postarajmy się o jak najliczniejszy udział. Na Mszę Wigilii Paschalnej zabierzmy ze sobą świece zabezpieczone okapnikiem, aby nie zanieczyścić naszej świątyni woskiem.

9.      Zapraszamy serdecznie strażaków do prowadzenia Straży Honorowej przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę oraz na Rezurekcję.

10.    Przed nami Wielki Tydzień. Jest on wielki przez wydarzenia, które będziemy wspominać i na nowo przeżywać. Z wiarą wejdźmy w ten czas męki Jezusa i czas naszego zbawienia. Niech Bóg nam błogosławi.