Ogłoszenia Duszpasterskie 28 Niedziela zwykła 11.10.2015 r.
 

 
 1. Msze święte odprawiamy dziś w porządku niedzielnym. Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do uczestniczenia i rozważania tajemnic z życia Jezusa i Maryi.
 2. Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą kształcenie niezamożnej młodzież.
 3. W tym tygodniu przypada Dzień Edukacji Narodowej. W związku z tym zapraszamy wszystkich obecnych i emerytowanych nauczycieli i pracowników szkolnictwa na Mszę św., która będzie odprawiona w ich intencji w środę 14 października. Jednocześnie życzymy nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracującym z dziećmi i młodzieżą wielu darów Ducha Świętego, umiejętności przekazywania wiedzy i wychowania.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • wtorek – bł. Honorata Kożmińskiego, prezbitera
  • środa – św. Małgorzaty Marii Alacoque
  • czwartek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła
  • piątek – św. Jadwigi Śląskiej,
  • sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 5. Przyjmujemy już kartki z wypominkami do modlitwy za naszych zmarłych. Prosimy o ich czytelne wypisywanie i zaznaczenie czy są to wspominki całoroczne czy listopadowe. Kartki można wziąć ze stolika w przedsionku
 6. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich na cmentarzu. Odwiedzając groby zmarłych pamiętajmy o zachowaniu porządku na cmentarzu, śmieci zawsze wrzucajmy do kontenera, natomiast do kosza z metalowych prętów tylko to, co nadaje się do spalenia papier i wieńce. Od nas wszystkich zależy, wygląd i porządek na cmentarzu.
 7. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla młodzieży jest m.in. nowy numer „Miłujcie się…”
 8. Intencje Mszy świętych.
 9. Bądźmy naśladowcami Jezusa Chrystusa, służąc sobie nawzajem i dzieląc miedzy sobą otrzymane dobro.