Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia

27.04.2014 r.

 

         1.     Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny jest poświęcona Bożemu Miłosierdziu. Przeżywamy również uroczystość kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Jest todla nas przede wszystkim powód do wdzięczności za świętość życia obu papieży, a szczególnie Jana Pawła II naszego rodaka. Łącząc się duchowo z Rzymem jesteśmy wdzięczni Bogu, za dar Jego życia i świętości, upraszając łaski za jego wstawiennictwem. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym, o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

         2.    Po każdej Mszy św., wspólnym śpiewem uwielbienia „Ciebie Boga wysławiamy podziękujemy za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Po Mszy św. o godz., 18.00 /bez kazania/, kwadrans przed 19.00 młodzież przygotowała krótki program poświęcony Janowi Pawłowi II i odprawione zostanie nabożeństwo, w czasie którego rodzinom zostanie przekazana Kanonizacyjna Iskra Bożego Miłosierdzia. Iskra jest symbolem Bożego miłosierdzia. "To nie jest ogień olimpijski". Największy dar miłosierdzia to Syn Boży. I teraz Jan Paweł II wzywa i prosi nas Polaków, abyśmy tę Iskrę Miłosierdzia, tę prawdę o Miłosierdziu Bożym zanieśli na cały świat - do naszych rodzin, miejsc pracy, instytucji. Ten symbol niech jednoczy społeczeństwo, rodziny. Jan Paweł II - papież miłosierdzia, nazywany jest także papieżem rodziny. Zachęcam by w domach, w dniu dzisiejszym, wspólnie, przy zapalonej świecy, odmówić modlitwę. Jest ona zapisana na karteczkach, przy obrazie. Z niej ma powstać bukiet modlitewny z Polski, który Jan Paweł II zaniesie do Boga. Św. Jan Paweł II powiedział w Łagiewnikach - "W Miłosierdziu Bożym świat znajdzie pokój a człowiek szczęście". Iskra Miłosierdzia pali się przy obrazie Jana Pawła II. Można ją zabrać do lampionu czy świecy również wcześniej po Mszach Św. zanieść do domu i pomodlić się w gronie rodzinnym. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 70-ty Tydzień Miłosierdzia.

           3.    Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na odnowę naszej świątyni.

           4.    (godz. 9.00) Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Robert Marcin Włódyka, st. cyw. wolny, s. Ryszarda i Lucyny zd. Jochemczyk, zam. Stadniki 64, par. tutejsza i Magdalena Anna Piwowarczyk, c. Władysława i Agaty zd. Grabowska, st. cyw. wolna, zam. Czasław 188, par. Raciechowice. Zapowiedź 2.

Tomasz Zbigniew Skowronek, st. cyw. wolny, s Zbigniewa i Stanisławy zd. Ptak, zam. Stadniki 19, par. tutejsza i Żaneta, Elżbieta Kubacka, c. Krzysztofa i Marii zd. Hyży, st. cyw.. wolna, zam. Dobczyce, ul. Zarabie 9B. Zapowiedź 1. Bardzo prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o informację.

5.    W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

       poniedziałek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski,

       wtorek – Święto św. Katarzyny, dziewicy, doktora K-ła, patronki Europy,

       piątek – Wpomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

       sobota – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. w ten dzień jak w niedzielę to jest o: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00;

6.    W środę rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw Majowych ku czci NMP. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się procesja. Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów, a dzieci zapraszamy do sypania kwiatków. Codziennie Nabożeństwa Majowe będą odprawiane o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach.

7.    Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie spowiedzi. O godz. 16.00 Msza św. wynagradzająca Bożemu Sercu i adoracja. O godz. 17.30 majówka i Msza św. o godz. 18.00.

8.    W przyszłą niedzielę przypada również święto św. Floriana – patrona strażaków – zapraszamy strażaków na godz. 11.00 w przyszłą niedzielę by uczcić swojego patrona.

9.    Młodzież zapraszamy na wyjazd do Bełchatowa na „Sercańskie Czuwanie” pod hasłem: Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Zachęcamy do wyjazdu szczególnie nowo bierzmowanych w ramach dziękczynienia za dary Ducha Świętego. Wyjazd 10 maja / w sobotę/. Szczegóły i program zostaną podane.

10.   Zachęcamy do prenumerowania i czytania prasy katolickiej. Nowe numery znajdziemy na stoliku w przedsionku kościoła.

11.  Pamiętamy w tym tygodniu o Wszystkich Solenizantach i o Tych, którzy obchodzą swoje osobiste święta i rocznice. Ofiarujemy Im naszą życzliwość i modlitwę.

12.   Intencje Mszy św.

13.   Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego w minionym tygodniu naszego parafianina Stanisława Hyży.

14.   Błogosławieństwo Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego niech spocznie na nas tutaj obecnych i pomaga w pielgrzymce życia. Niech wszczepi w nasze serca miłość do Boga i ludzi, oraz umocni nas w głoszeniu Bożego Miłosierdzia.