Ogłoszenia Duszpasterskie 26 Niedziela zwykła 27.09.2015 r.
 

 
 1. Dzisiaj o godz.. 18.00 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych przez parafian na cmentarzu.
 2. Składka z obecnej niedzieli przeznaczona jest na szczególne potrzeby naszej świątyni,  Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie złożone ofiary.
 3. W tym tygodniu przypadają poniedziałek liturgii Kościoła wspominamy:
  • poniedziałek – św. Wacława męczennika
  • wtorek – Święto świętych Archaniołów Michała Gabriela Rafała
  • środa –św. Hieronima prezbitera i doktora kościoła,
  • czwartek –św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła,
  • piątek – świętych Aniołów Stróżów
  • niedziela – św. Franciszka z Asyżu
 4. Jutro rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy pół godziny przed Mszą świętą podczas adoracji o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich zwłaszcza dzieci, i młodzież. Dzieci, jak co roku będą zbierać obrazki z tajemnicami różańcowymi. Niech nasza obecność na nabożeństwach będzie dziękczynieniem Matce Bożej za wszelką pomoc otrzymywaną za jej wstawiennictwem.
 5. W środę po Mszy św. spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.
  W piątek spotkanie „Grupy z Sercem” i zainteresowanej młodzieży
 6. W tym tygodniu przypada także 1 piątek miesiąca października. Odwiedziny chorych rozpoczną się od godz. 9.00. Po południu Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i koronka do Bożego Miłosierdzie, Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. O godz. 16.00 Msza święta wynagradzająca. Po której, ciąg dalszy Adoracji. O godz. 17.30 różaniec i Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. Począwszy od października w każdą 1. niedzielę miesiąca o godz. 11.00 będzie Msza św. ze specjalnym kazaniem dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału zwłaszcza uczniów za szkoły podstawowej.
 9. Kandydaci do bierzmowania z klasy 3 gimnazjum i 1 szkoły średniej mają obowiązek prowadzić indeksy z adnotacjami dotyczącymi Mszy św., spowiedzi i zdawanych pytań. Osoby, które jeszcze ich nie posiadają prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 10. Serdecznie dziękujemy panom strażakom za skoszenie trawy przed kościołem, oraz za wyczyszczenie studzienek ściekowych a paniom za posprzątanie naszej świątyni.
 11. W przedsionku są już nowe tygodniki i miesięczniki prasy katolickiej zachęcamy do nabywania i pogłębiania wiedzy religijnej
 12. Intencje Mszy św.
 13. W minionym tygodniu odeszła do Pana po wieczną nagrodę nasza parafianka śp. Józefa Piekarz z Kędzierzynki. Pomódlmy się w jej intencji. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…
 14. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy skutecznie zmagali się ze złem i grzechem.