Ogłoszenia Duszpasterskie

30 Niedziela zwykła

26.10.2014 r.

1.  Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00 za zmarłych będą odprawione na cmentarzu.

2.  Dzisiejsza składka jest przeznaczona na odnowę naszej świątyni. Jeszcze nie wszystko spłacone a do odnowienia pozostały jeszcze konfesjonały i komoda w zakrystii  – Bóg zapłać za każdą ofiarę.

3.  Przed kościołem zbierane są do puszek fundusze na odnowienie grobu partyzanta na naszym cmentarzu. Kwesta będzie miała również miejsce na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Św. - 1 listopada.

4.    Następujące osoby zamierzają zawrzeć związek małżeński:

       Bartosz Marcin Gorczyca, s. Władysława i Bronisławy zd. Dominik, st. cyw. wolny,

       zam. Wiśniowa 339, par. Wiśniowa i Joanna Helena Szewc, c. Jana i Krystyny zd.

       Irzyk, st. cyw. wolna zam. Kędzierzynka 21, par. tutejsza, zap. 2.

       Bardzo prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach,

       proszony jest o informację do Kancelarii parafialnej.

5.  W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 14.00 rozpocznie się nabożeństwo na cmentarzu: nieszpory, procesja z wypominkami za zmarłych, kazanie i Msza święta.

6.  W przyszłą niedzielę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 w kościele, po południu o godz. 18.00 cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7.  Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2.11. mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Można uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

8.  W piątek próba chóru młodzieżowego o godz. 20.00.

9.  Spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza również w piątek o 16:30. Prosimy o obecność.

10.     Powstała inicjatywa powstania grupy młodzieży pod nazwą Grupa z Sercem, która żyłaby duchowością sercańską tworząc Ruch Sercańskiej Młodzieży. Dziękujemy za odzew i zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania się tych, którzy poszukują „czegoś więcej” we wspólnocie Kościoła. Spotkanie w piątek o godz. 19:00.

11.     Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 14. do 21. lutego 2015 r. Koszt 3.000 zł. + 100 dolarów. Chętnych prosimy o jak najszybsze zapisy byśmy mogli skompletować listę. Z Węglówki zgłosiło się już 15 osób z naszej parafii były jedynie deklaracje. Chętnych prosimy o jak najszybsze zapisy byśmy mogli skompletować listę i ewentualnie poszukać chętnych poza parafią. Zgłoszenia przyjmuje ks. Karol i również udziela szczegółowych informacji.

12.     W dni powszednie w listopadzie codziennie przed Mszą św. w czasie Adoracji odmawiamy modlitwy z wypominkami za zmarłych. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

13.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14.     Intencje Mszy św.

15.     Umocnieni przy źródle miłości nie ustawajmy w naszym dojrzewaniu do pełnego umiłowania Boga i człowieka.