Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocy

25.05.2014 r.

1.    Dzisiejsza składka przeznaczona jest na szczególne potrzeby naszej świątyni – serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary.

2.    Msze św. w naszym kościele odprawiamy w porządku niedzielnym. Nabożeństwo Majowe o godzinie 17.30

3.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

       Patryk Marcin Ciężarek, st. cyw. wolny, s. Władysława i Barbary z domu Spytek zam. Stadnikach 153, par. tutejsza, oraz Katarzyna Elżbieta Tabak, st. cyw. wolna, c. Stanisława i Elżbiety z domu Pająk, zam. Zręczyce 183, par. Gdów. Zapowiedź 2.

        Bardzo prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o informację.

4.    Dzisiaj przeżywamy Rocznicę I Komunii św. w naszej Parafii. Na Mszy o godz. 11.00 wspólnie z dziećmi rodzicami i chrzestnymi podziękujemy Bogu za dar Eucharystii. Dziękuję rodzicom za współpracę w przygotowaniu dzieci, za dary ołtarza i kwiaty. Panią sprzątającym za przybranie kościoła, moim pomocnikom Witkowi i Klaudii. „Bóg Zapłać” wszystkim.

5.    Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom za przygotowanie wieńca, w którym wprowadziliśmy w ostatnią niedzielę do kościoła nowych kapłanów na początku Mszy św. prymicyjnej. Serdeczne „Bóg zapłać!”.

6.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

       poniedziałek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera,

       czwartek – wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy

       sobotę - święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, to ostatni dzień maja, majówki przed Mszą św. nie będzie, po Mszy św. procesja na zakończenie Nabożeństw majowych.

7.    W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tradycyjnie w dniach poprzedzających tę uroczystość modlimy się o urodzaje. Z tej racji w poniedziałek po Mszy św. odbędzie się procesja z poświęceniem pól i modlitwą o urodzaje i odpowiednią pogodę, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. W czasie procesji odśpiewamy Litanie do Wszystkich Świętych i do Matki Bożej. Tak, więc w jutro nie będzie już majówki przed Mszą, św., ale w czasie procesji. Znajdźmy czas, by prosić Boga o dobrą pogodę i urodzaje, o zachowanie nas od klęsk żywiołowych.

 8.   W przyszłą niedzielę zmiana Tajemni Róż Różańcowych. Również w tym dniu obchodzić będziemy Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za Św. Jana Pawła II”. Po Mszach św. składka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

9.    Planujemy, 3 dniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych w dniach od 8 do 10 Sierpnia. W programie – Kalisz – Licheń - Toruń – Gietrzwałd – Sokółka. koszt ok. 370 zł, Szczegółowy program jest w gablocie. Zapisy do przyszłej niedzieli. Bóg zapłać za ufundowanie nowego krzyża pielgrzymkowego

10.   Od 30.06. do 5.07.2014 organizowane są XXI Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie po hasłem: „Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie...”. Koszt to 200 zł. zapisy w zakrystii do 15. czerwca.      

11.  Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez kontakt z prasą katolicką.