1.    Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata jest uwieńczeniem Roku Liturgicznego. Dziękujemy Duchowi Świętemu, że nas prowadził, umacniał i rozwijał naszą wiarę. Dziś zamykając Rok Wiary w jedności z całym Kościołem dziękujemy Bogu za ten błogosławiony czas. Wyznajemy tą odnowioną i pogłębioną wiarę wdzięczni za łaski minionego roku. Wdzięczność naszą wyrażamy szczególnie przez Akt Zawierzenia świata Najświętszemu Sercu Jezusa.

2.    Dziś gościmy wśród nas ks. Piotra Chmieleckiego, który głosi Słowo Boże, dzieli się z nami wiarą i misyjnym zapałem, zachęcając do włączenia się do akcji Srebro na wagę złota, czyli jak pomóc misjom nie uszczuplając swojego konta bankowego. Życzymy wytrwałości i by nie zabrakło sił duchowych w tej działalności. I Bóg Zapłać za tą obecność z nami.

3.    Dzisiejsza uroczystość to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza – 3 kandydatów zostanie przyjętych do grypy ministrantów. Mam nadzieję, że liczba lektorów też wzrośnie. Serdecznie dziękujemy za służbę przy ołtarzu ministrantom i lektorom, także dziękuję tym, którzy długie lata służyli przy ołtarzu.

4.    Dzisiejsza składka przeznaczona jest na szczególne potrzeby naszej świątyni. Natomiast przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla ofiar cyklonu na Filipinach– za ofiarność serdeczne „Bóg zapłać!”.

5.    Zbiórka Ministrantów i Lektorów we wtorek o godz. 16.30

6.    Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z Kędzierzynki, Kwapinki i Skrzynki na spotkanie w środę na godz. 18.45, prosimy o przyniesienie Dzienniczka Kandydata do Bierzmowania.

7.    W liturgii Kościoła w najbliższą sobotę przypada – Święto św. Andrzeja, Apostoła.

8.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Roraty w Adwencie będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci przychodzić będą z lampionami oraz otrzymywać obrazki i losować figurkę Matki Bożej. Gdyby ktoś potrzebował lampiony prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Gotowy lampion jest również w Małym Gościu Niedzielnym.

9.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

10   Opłatki rozprowadzać będziemy w 2 i 3 niedzielę Adwentu przed kościołem. Bardzo proszę pomyśleć również przed świętami o osobach chorych i samotnych.

11.  Pamiętajmy o prasie katolickiej. Nowe numery czasopism na stoliku w przedsionku kościoła.

12.  Intencje Mszy św.

13.  W piątek odbył się pogrzeb śp. ks. kanonika Kazimierza Puchały emerytowanego proboszcza w Gruszowie – prośmy dla niego o radość nieba. Ojcze nasz... Dobry Jezu a nasz Panie...

14.  Chrystusowi Królowi chwała i moc na wieki. Niech króluje w naszych sercach i w naszej wspólnocie. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.