Ogłoszenia Duszpasterskie

21 Niedziela Zwykła

24.08.2014 r.

 

1.    Msze św. w naszym kościele odprawiamy: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

2.    Dzięki waszej hojności w Uroczystość Wniebowzięcia oraz w ubiegłą niedziele zebrano pieniądze, które wspomogły powodzian z naszej parafii. Łącznie zebrano 5 790 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

3.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

       wtorek – Uroczystość NMP Częstochowskiej,

       środa – wspomnienie św. Moniki,

       czwartek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

       piątek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4.    Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ustanowienia 26 sierpnia br. dniem modlitwy za Kościół Prześladowany na Bliskim Wschodzie.

 

5.    W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędą się Dożynki Parafialne. Mszę św. dziękczynną za tegoroczne zbiory odprawimy w tym dniu o godz. 11.00. Kazanie wygłosi ks. Bogdan Pociask - ekonom Seminarium. Zapraszamy delegacje z wieńcami dożynkowymi.

5.    Składka w przyszłą niedzielę na odnowę kościoła. Pojawiły się już odnowione drzwi w naszej świątyni. Dziękuję p. Lenartowi za oczyszczenie uchwytów do drzwi wahadłowych. P. Błaszczakowi za żmudną pracę nad przywracaniem pierwotnego blasku, mam nadzieję, że systematycznie będą się pojawiać sedilia do prezbiterium i odnawiane pozostałe ławki.

6.    (9.00) Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

       Łukasz Zbigniew Małek, s. Andrzeja i Aleksandry zd. Mistarz, st. cyw. wolny, zam. Stadniki 75, par. tutejsza i Katarzyna Marta Grabowska, c. Marka i Teresy zd. Kalińska, st. cyw. wolna, zam. Tomice, ul. Sąsiedzka 8, par. Tomice. Zap. 1.

       Bardzo prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o informację do Kancelarii parafialnej.

7.    Sołtys wsi Stadniki informuje, że w dniu 27. 08. 2014 r. /tj. środa/ o godz. 19:00 w Szkole Podstawowej odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców Stadnik dotyczące Funduszu Sołeckiego dla Sołectwa Stadniki.

8.    Zachęcamy również do pogłębiania naszej wiary poprzez lekturę prasy katolickiej.

9.    Intencje Mszy św.

10.   Dziękując Bogu za wszystkie dary i za odpowiedzialność, którą złożył w nasze ręce, byśmy mogli służyć z miłością. Niech nas w wypełnianiu tej służby umacnia i wspomaga błogosławieństwo Boże.