Ogłoszenia Duszpasterskie

25 Niedziela zwykła

21.09.2014 r.

 

1.    Msze św. w naszym kościele odprawiamy o godz.: 7.00, 9.00, 11.00. i o godz. 18.00.

2.    W tym tygodniu przypada:

       poniedziałek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej,

       wtorek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

       czwartek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,

       sobota – św. Wincentego a Paulo,

3.    (9:00) Zapowiedzi – następujące osoby zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

        Mirosław Andzej Limanówka, st. cyw. wolny, s. Czesława i Danuty zd. Mika, zam. Stryszowa, par. Gdów i Justyna Stanisława Zabdyr, st. cyw. wolna, c. Mieczysława i Ireny zd. Kaczmarczyk, zam. Stadniki, par. tutejsza; zap. 2.

        Kto wiedziałby o zachodzących przeszkodach między tymi osobami zobowiązany jest do zgłoszenia ich do urzędu parafialnego.

4.    W przyszłą niedzielę Msza św. o godz.. 18.00 będzie odprawiona za zmarłych na cmentarzu. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na szczególne potrzeby naszej świątyni. Odnawiane są sedilia i trwają prace przy malowaniu wieży. Ta mniejsza jest już pomalowana a ta wyższa będzie malowana w tym tygodniu i odnawiane będą tynki na wieży, zostanie pomalowana również dzwonnica na cmentarzu i okucia na kaplicy cmentarnej. „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary.

5.    Z pielgrzymki parafialnej do Ziemi świętej przywieźliśmy wspomnienia, w których zawarte są modlitwy w waszych intencjach. Także dzieciątko z drzewa oliwnego do szopki, które zakupili i omodlili w Grocie Narodzenia nasi pielgrzymi oraz krzyż z Drogi Krzyżowej w Jerozolimie, który będzie umieszczony nad bocznym wejściem do kościoła od strony klasztoru. Pielgrzymom Bóg Zapłać za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty wyszeptaną na ścieżkach Ziemi Świętej

6.    W środę po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III w związku z przygotowaniami przed I Komunia świętą.

7.    Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 16.30. Spotkanie dla Aspirantów w sobotę o godz. 10.00.

8.    Wezwanie Metropolity Krakowskiego do Modlitwy Różańcowej.

9.    Intencje Mszy św.

10.   „ I oni otrzymali po denarze”. Jaka jest ta Boża sprawiedliwość? Ile kosztuje bezinteresowna miłość? Niejeden rachmistrz chwyciłby się za głowę. Jednak my, chrześcijanie, uczymy się od Boga sprawiedliwości. Na czas pracy w winnicy Pańskiej przyjmijmy Boże błogosławieństwo.