Ogłoszenia Duszpasterskie

29 Niedziela zwykła

19.10.2014 r.

 

1.  Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30. O godz. Dzisiaj zgodnie z uchwałą konferencji Episkopatu Polski dziś prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w kościele tydzień misyjny pod hasłem: „Z Ewangelią do narodów” – pamiętajmy w naszej modlitwie o tych, którzy w odległych krajach głoszą Ewangelię Chrystusową.

2.  (o godz. 9.00) – Zapowiedzi.

3.  W tym tygodniu obchodzimy:

        poniedziałek – Uroczystość Św. Jana Kantego głównego patrona arch. krakowskiej,

        wtorek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa,

        środa – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

4.  Próba chóru młodzieżowego w piątek o godz. 20.00.

5.  Spotkanie z kandydatami na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

6.  W sobotę o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci. Spotkania te to nie tylko spotkania scholii. Miejsce na nich znajdzie każdy, kto przez śpiew, formowanie siebie i zabawę, chce przybliżyć się do Pana Jezusa. Zachęcamy i zapraszamy dzieci.

6.  Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. Różaniec i Msza św. wieczorna będą odprawione w kaplicy na cmentarzu. A składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na szczególne potrzeby naszej świątyni. Powoli dobiegają końca prace w świątyni: zostały odnowione pozostałe sedilia (krzesła), odnowiona gablota. W przedsionku brakuje jeszcze drewnianego krzyża, ale korpus Chrystusa potrzebuje dłuższych zabiegów konserwatorskich – serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary.

7.  W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.

8.  Naszą uwagę w najbliższym czasie skupimy na cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich. Na naszym cmentarzu znajduje się grób partyzanta Ireneusza Kołcoń studenta UJ, który zginął w czasie akcji zbrojnej w Liplasie w 1944 r. Ten grób jest trochę zniszczony przez czas stąd powstała inicjatywa by go odnowić. Potrzebne są fundusze na odnowienie, dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem a we Wszystkich Św. - 1 listopada na cmentarzu będą zbierane ofiary na ten cel. Zachęcamy do przyłączenia się do kwesty i gdyby się jeszcze jacyś sponsorzy znaleźli bylibyśmy wdzięczni. Winniśmy pamięć i modlitwę tym, którzy walczyli o naszą wolność i złożyli w darze Ojczyźnie swoje często młode życie. Bóg zapłać p. Bolesławowi Lenart za odnowienie studni na cmentarzu. Przy studni znajduje się niepotrzebny betonowy pojemnik i betonowe przykrycie gdyby komuś na coś się przydało to jest do wzięcia.

9.  Po każdej Mszy św. przyjmujemy na wypominki listopadowe, półroczne i roczne.

10. Jak ogłaszaliśmy organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 14. do 21. lutego 2015 r. Koszt 3.000 zł. + 100 dolarów. Chętnych prosimy o jak najszybsze zapisy byśmy mogli skompletować listę i ewentualnie poszukać chętnych poza parafią. Zgłoszenia przyjmuje ks. Karol i również udziela szczegółowych informacji.

11.     Intencje Mszy świętych na najbliższy tydzień.

12.     Niech nie brakuje nam odwagi i gotowości wspierania dzieła ewangelizacji, pamiętając że dzieło krzewienia wiary dokonuje się w codziennych sytuacjach poprzez  świadectwo naszych słów i czynów. Przyjmijmy błogosławieństwo.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Następujące osoby zamierzają zawrzeć związek małżeński:

  • Konrad Hubert Jamka, s. Sławomira i Alicji z d. Pełdyk, st. cyw. wolny, zam. Kwapinka, par. tutejsza i Paulina Ewelina Surówka, c. Roberta i Renaty zd. Cygan, st. cyw. wolna, zam. Czechówka , par. Zakliczyn, zap. 2.
  • Bartosz Marcin Gorczyca, s. Władysława i Bronisławy zd. Dominik, st. cyw. wolny, zam. Wiśniowa, par. Wiśniowa i Joanna Helena Szewc, c. Jana i Krystyny zd. Irzyk, st. cyw. wolna zam. Kędzierzynka, par. tutejsza, zap. 1.

Bardzo prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o informację do Kancelarii parafialnej.