Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Zwykła 18.01.2015 r.

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne jego hasło brzmi: „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«”.
Picie wody z czyjejś studni jest pierwszym krokiem, aby doświadczyć czyjegoś sposobu bycia. Prowadzi to do wymiany darów, które wzbogacają wszystkich.

2. Dziś po Mszy św. z godz. 11.00 wystąpią laureaci konkursu kolęd i pastorałek. Zapraszamy.

3. Spotkanie Rady Parafialnej dziś o godz. 15.00 zapraszamy Radnych.

4. W bieżącym tygodniu będziemy obchodzić:

-     w poniedziałek – wspomnienie Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

-     w środę - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

-     w sobotę - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

5. W środę obchodzić będziemy Dzień Babci, a w czwartek Dzień Dziadka. Wszystkie wnuczki i wnukowie niech okażą Babciom i Dziadkom, żyjącym i zmarłym dużo miłości poprzez modlitwę.

6.Chętni na pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes, La Salette, Oviedo i św. Jakuba proszeni są o kontakt w najbliższym czasie z Anną Krogulską lub Zofią Kowal.

7. Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce” zostaje przeniesiony z dnia 18. I. na 1.II 2015 o godz. 18.00 na auli Widowiskowej Reg. Centrum O-Ś w Dobczycach. Wszystkie zakupione bilety nie tracą ważności.

8. Już za miesiąc ferie zimowe. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z bogatej oferty wypoczynku wraz z księżmi sercanami.

a) Młodzież w wieku od 14 lat zapraszamy na narty w terminie od 21-28 lutego w Gliczarowie Górnym. Na rekolekcjach bezpłatna wypożyczania sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska w cenie uczestnictwa, zniżki na karnety narciarskie, promocyjne ceny basenów termalnych w Bukowinie, modlitwa i niezapomniane wrażenia. Koszt 450 zł

b) Ministrantów z gimnazjum i szkoły średniej zapraszamy w dniach od 15-21 lutego do Koszyc Małych na rekolekcje. Czekają zimowa jazda narciarska (sprzęt do dyspozycji), lodowisko, basen oraz inne atrakcje, mocne dyskusje i łagodna wspólna modlitwa. Koszt 160 zł

c) Zapraszamy młodzież męską od IV klasy szkoły podst. do spędzenia ferii w seminarium od 22-28 lutego. Będą to ferie misyjne. W programie: poznawanie odległych kultur, wizyty w muzeach, sporty zimowe, ogniska, modlitwa i wyciszenie. Koszt: dobrowolna ofiara.

Szczegóły dotyczące wypoczynku w czasie ferii u Ks. Wikariusza.

6.   Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Źródło, Niedziela, Miłujcie się.

7.   Intencje mszalne.

8.   Mamy świadomość, że przed nami jeszcze długa droga, by sprostać wezwaniu Jezusa „aby byli jedno”. Niech Bóg umocni nasze działania i modlitwę o jedność swoim błogosławieństwem.