Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Adwentu

15.12.2013 r.

 

1.    Dzisiejsza III Niedziela Adwentu nazywana jest niedzielą „Gaudete”, czyli Niedzielą radości. Zapraszamy na Roraty codziennie o 18.00. Jutro rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Bożego Narodzenia.

2.    W trzecim tygodniu Adwentu modlimy się o zgodę i jedność w naszych rodzinach.

3.    (9.00) Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

         Kamil Krzysztof Cioch, s. Krzysztofa i Lucyny zd. Woźniak, st. cyw. wolny, zam. Stadniki 69, par. tutejsza i Paulina Faustyna Juszczak, c. Pawła i Lucyny zd. Karteczka, st. cyw. wolna, zam. Liplas 77/5, par. Niegowić. Zap. 1.

        Kto wiedziałby o zachodzących przeszkodach między tymi osobami zobowiązany jest do zgłoszenia ich do kancelarii parafialnej.

3.    Podobnie jak w ubiegłą niedzielę także dziś młodzież naszej parafii z p. Organistą przed kościołem rozprowadzała opłatki wigilijne. Ofiary prosimy wrzucać do puszek. Rozprowadzamy również świece Caritas, które zapłoną na naszym wigilijnym stole. Dochód ze sprzedaży świec a jest to forma przynajmniej 5 zł. będzie przeznaczony na akcje charytatywne Caritas.

4.    Serdecznie prosimy młodzież naszej parafii, jak co roku, o pomoc w ubraniu szopki i przystrojenie naszego kościoła przed Świętami Bożego Narodzenia. Dekoracje świąteczną w kościele zaczniemy przygotowywać od piątku po Mszy wieczornej.

5.    Przedświąteczne odwiedziny chorych w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Prosimy również o zgłoszenie w zakrystii, chorych, do których zwykle nie jeździmy w pierwsze piątki miesiąca.

6.    Wspólny wyjazd do Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie w najbliższą niedzielę. Zgłosiło się 10 osób. Musieliśmy dołączyć kilku kleryków by uzbierało się na busa. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu, powrót ok. 21.00. W programie Msza św. o godz. 17.00 i procesja różańcowa ze świecami. W miarę możliwości prosimy o zabranie ze sobą świec.

9.    Spowiedź w naszej parafii przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w poniedziałek w przeddzień wigilii 22.12. Godziny spowiedzi wywieszone są w gablocie. W gablocie jest również wywieszony plan kolędy gdyby ktoś wcześniej chciał się z nim zapoznać.

10.  Porządkując nasze domy przed Świętami nie zapomnijmy o grobach naszych bliskich – uprzątnijmy zmarznięte kwiaty, rozbite przez wichurę znicze, dbajmy o wygląd naszego cmentarza wrzucając śmieci do kontenera.

11.  Zachęcamy do czytaniu prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła.

12.  Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.

13.  „Radujcie się w Panu”. By odczuwać tę radość i bliskość przychodzącego Pana, pozwólmy Mu, by przemieniał całe nasze życie. Na trud przemiany przyjmijcie Boże błogosławieństwo.