Ogłoszenia Duszpasterskie

                      IV Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2015 r.

 

 

1.  „ NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ!!! Przeżywamy czas Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Czas, który jest szczególną okazją do modlitwy, postu i jałmużny. Dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.  Za udział w Gorzkich żalach, można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Składka na Gorzkich żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

2.  Podobnie serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Odprawiamy je w piątek: dla dzieci o 15.00 a dla młodzieży i starszych o 17.30. Stańmy wszyscy razem pod Krzyżem Jezusa Chrystusa. Niech to będzie naszą troską byśmy łączyli we wzajemnej miłości i jedności na modlitwie.

3.  Przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki wielkanocne „Caritas”. Poprzez jałmużnę obok postu i modlitwy w Wielkim Poście możemy też wspomóc potrzebujących.

4.  Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

5.  W liturgii kościoła w czwartek przypada Uroczystość św. Józefa - opiekuna Jezusa, Oblubieńca Bogarodzicy, Patrona Kościoła Powszechnego i opiekuna Rodzin. Przygotowujemy się do Uroczystości odmawiając litanię do św. Józefa w czasie wieczornej adoracji przed Mszą św. A na Mszę Świętą o 18.00 w czwartek zapraszamy szczególnie mężczyzn, ojców rodzin upraszając pomocy św. Józefa.

6.  Zostały odnowione konfesjonały. Trzeba było wymienić kilka starych elementów zjedzonych przez korniki i zastąpić nowymi. Myślę, że posłużą kolejne 60 lat.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia różne religijne czasopisma: Gość Niedzielny, Niedziela,Źródło.

8.  Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.

9.  Ton radości wypełnił dzisiejszą Eucharystię. Z radością w naszych sercach wyjdźmy teraz z kościoła i dzielmy się nią jak chlebem. Niech na kolejne wielkopostne dni nawrócenia Pan Bóg nam błogosławi.