Ogłoszenia Duszpasterskie

Najświętszego Serca Pana Jezusa – Odpust Parafialny

14.06.2015 r.

 

1.  Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, o 11.00 – Uroczysta suma odpustowa po niej procesja, i popołudniu o godz. 18.00.

2.  Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kazania w dniu dzisiejszym głosi i o godz. 11.00 odprawi uroczystą sumę odpustową ks. Przemysław Bukowski SCJ, prefekt Seminarium. Za trud głoszenia słowa Bożego Księże Przemku składamy gorące Bóg zapłać. Suma odpustowa będzie uświetniona przez nasz chór parafialny i zespół muzyczny.

3.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

    w poniedziałek bł. Jolanty, zakonnicy

    w środę św. brata Alberta, zakonnika

4.  Decyzją Księdza Prowincjała i jego rady ks. Proboszcz Jan Romanek i Wikariusz – ks. Karol Milewski kończą posługę w tutejszej parafii. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy dziękować Bogu za ten czas posługi w tej wspólnocie parafialnej. Nowym proboszczem został mianowany ks. Kazimierz Lewandowski scj a nowym Wikariuszem ks. Jarosław Grzegorczyk scj.

5.  Osoby, które zdecydowały się na wyjazd na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna proszone są o szybki kontakt z ks. Karolem w celach organizacyjnych.

6.  Osoby, które zadeklarowały chęć październikowego wyjazdu do Medjugorie uzgodnią kwestie pielgrzymki już z nowym proboszczem.

7.  Niech Najświętsze Serce Jezusa da nam siłę i moc do zmagania się z codziennością. „Przytulmy się” do Serca Zbawiciela i prośmy, by Pan Jezus nas wspierał i nam błogosławił.