Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

13.04.2014 r.

 

1.    W dzisiejszą niedzielę wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Ma wszystkich Mszach świętych słyszymy dziś opis Męki Pańskiej wg św. Mateusza. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2.    Serdecznie zapraszamy na Pasję wg św. Mateusza w wykonaniu Chórów Seminaryjnego i Parafialnego z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego w dniu dzisiejszym o godzinie 20.00. Będzie to także nasze przygotowanie do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego i Kanonizacji Jana Pawła II. Zapraszamy dziś na Pasję i modlitwę na godzinę 8-ą wieczorem do naszej świątyni.

3.    (godz. 9.00)Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

       Adam Topa, st. cyw. wolny, s. Józefa i Józefy z domu Wójtowicz zam. Trzemeśnia 177, par. Trzemeśnia, oraz Małgorzata Mitura, st. cyw. wolna, c. Mariana i Grażyny z domu Kozak, zam. Kwapinka 49, par. tutejsza. Zapowiedź 1.

        Kto wiedziałby o zachodzących przeszkodach między tymi osobami, zobowiązany jest do zgłoszenia ich do kancelarii parafialnej.

4.    Przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” oraz paschaliki, które możemy zapalić przy posiłku wielkanocnym, na grobach naszych zmarłych, jak również zapalić w Niedzielę Miłosierdzia w dniu Kanonizacji Jana Pawła II w czasie modlitwy o potrzebne łaski dla rodziny za Jego wstawiennictwem. Są również rozprowadzane podobizny ze Janem Pawłem II, które mogą posłużyć do dekoracji naszych domów. Można też zamówić unikalną Biblię z Komentarzami tego Świętego Papieża.

5.    W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy młodzież do pomocy przy dekoracji Grobu Pańskiego.

6.    Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi będzie w Wielką Środę. Do godz. 8.30 – 10.00 i od 10.30 – 11.30 - przed południem oraz po południu: od godz. 15.00 – 16.30 i od 17.00 - 18.30.

7.    W tym tygodniu przypadają Trzy Święte dni: Męki, Śmierci, i Zmartwychwstania Jezusa, czyli tzw. Triduum Paschalne, które trwa od nocy Wielkiego Czwartku do Wielkiej Niedzieli.

8.    W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Komunii św. przeniesienie Pana Jezusa do Kaplicy Adoracji i adoracja do północy. O godz. 23.00 – Godzina święta.

9.    W Wielki Piątek o godz. 7.00 rozpoczęcie Adoracji; o godz. 7.30 śpiewana jutrznia. O godz. 15.00 Droga krzyżowa. O godz. 17.30 Gorzkie Żale, a następnie o godz. 18.00 Ceremonie Wielkiego Piątku: (liturgia słowa, adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu). Młodzież zapraszamy na adorację o godz. 22.00. Na Wielki Piątek postarajmy się przyozdobić krzyże nie tylko w domach, ale także stojące przy drogach. Przypominamy też, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja będzie trwała do godz. 23.00.

10.  W Wielką Sobotę rozpoczęcie adoracji o godz. 7.00, o godz. 7.30 Jutrznia. Święcenie pokarmów w naszym kościele od 10.00 do 13.00 co pół godziny. Na Kwapince o godz. 14.00. Ceremonie wielkosobotnie, czyli Msza św. Wigilii Paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 20.00. Na zakończenie ceremonii Procesja Rezurekcyjna – prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. Uroczystość Wigilii Paschalnej będzie uświetniona udziałem naszego chóru parafialnego. Postarajmy się o jak najliczniejszy udział. Na Mszę Wigilii Paschalnej zabierzmy ze sobą świece zabezpieczone okapnikiem, aby nie zanieczyścić naszej świątyni woskiem.

11.  Zapraszamy serdecznie strażaków do prowadzenia Straży Honorowej przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę oraz na Rezurekcję.

12.  Intencje Mszy św.

13.    Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczyć przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w lasce i wolności dziecka Bożego.