Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocy - 10.05.2015 r.

 

 

1. Dziś poprzez modlitwę i ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła wspomagamy ludność Nepalu, którą dotknęła tragedia trzęsienia ziemi. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17.30 w niedzielę i dni powszednie przed Mszą wieczorną.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy:

 - we wtorek św. Pankracego, męczennika  

 - w środę kolejną rocznicę objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała

   do modlitwy i pokuty. Odpowiadajmy na Jej prośbę aktualną także dzisiaj.

 - w czwartek święto Św. Macieja Apostoła;

 - w sobotę święto św. Andrzeja Boboli;

4. W środę spotkanie dzieci kl. III o godz. 19.00 w związku z I Komunią Św.

5. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tradycyjnie w dniach poprzedzający tę uroczystość modlimy się o urodzaje. Z tej racji we wtorek po Mszy św. odbędzie się procesja z poświęceniem pól i modlitwą o urodzaje i odpowiednią pogodę, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

     W czasie procesji odśpiewamy Litanie do Wszystkich Świętych i do Matki Bożej. Tak, więc pojutrze – we wtorek - nie będzie już majówki przed Mszą św., ale w czasie procesji. Znajdźmy czas, by prosić Boga o dobrą pogodę i urodzaje, o zachowanie nas od klęsk żywiołowych, które coraz częściej zdarzają się w naszej Ojczyźnie.

7. Intencje Mszalne 

8. Umocnieni Słowem Bożym, posileni Chlebem Miłości, za chwilę wrócimy do swoich domów. Będziemy nadal doświadczać miłości Chrystusa. Otwórzmy się na nią i miejmy odwagę okazywać ją innym ludziom. Czy dzisiaj miłujesz tak, że wystarczy niebo? Na radosne świętowanie dnia Pańskiego i kolejny tydzień pracy przyjmijmy błogosławieństwo.

 

Niech nam Bóg błogosławi