Ogłoszenia Duszpasterskie

                      III Niedziela Wielkiego Postu 8.03.2015 r.

 

1.  Umocnieni Rekolekcyjnym Słowem, trwajmy w wielkopostnych postanowieniach, przygotowując swoje serca na spotkanie ze zmartwychwstałym.

2.  Msze święte odprawiamy dziś w porządku niedzielnym. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na które serdecznie zapraszamy.

3.  Przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki wielkanocne „Caritas”. Poprzez jałmużnę obok postu i modlitwy w Wielkim Poście możemy też wspomóc potrzebujących.

4.  Miesiąc marzec, poświęcony czci św. Józefa, opiekuna Jezusa, Oblubieńca Bogarodzicy, Patrona Kościoła Powszechnego i opiekuna Rodzin. Będziemy wypraszali potrzebne łaski dla Kościoła Świętego i naszych rodzin odmawiając litanię do św. Józefa w czasie wieczornej adoracji przygotowując się do uroczystości św. Józefa.

5.  W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 15.00 a dla starszych o 17.30.

6.  Również w piątek próba chóru parafialnego o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy.

7.  W sobotę 14.marca. Księża Sercanie przeżywają dzień urodzin Założyciela Zgromadzenia o. Leona Jana Dehona. W ten dzień pragniemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie adoracji i Mszy św.

8.  Przykro nam że tak niewiele rodzin zadeklarowało chęć przyjęcia ludzi młodych do swoich domów w czasie Światowych Dni Młodzieży w lipcu 216 roku. Nie oczekują oni wielkich wygód tak jak podano w informacji, którą dostarczaliśmy w czasie kolędy oraz była dostępna w przedsionku kościoła. Pielgrzymi mają własne śpiwory, wystarczyłby niewielki kąt i zapewnienie im śniadania przez kilka dni. Liczyłem, że kilkadziesiąt drzwi naszych domów się otworzy i ugości pielgrzymów. A tylko 5 rodzin zadeklarowało chęć przyjęcia. Mało gościnne są te nasze progi i przykurczone serca mimo, że parafia Bożego Serca. Dziwi postawa młodzieży, która nie chce podzielić się kawałkiem swego pokoju i spotkać się ze swoimi rówieśnikami z innych krajów. Dla nich nie powinno być bariery językowej.

9.  Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.

10.   Dziś byliśmy uczestnikami Eucharystii i została umocniona nasza wiara. Po wyjściu z świątyni nie odkładajmy jej na bok. Dajmy jej świadectwo w szkole, w pracy, w szpitalu i wszędzie tam gdzie inny człowiek przeżywa trudności. Przyjmijmy błogosławieństwo.