II Niedziela Adwentu – Niepokalane Poczęcie NMP

8.12.2012 r.

 

 

1.    Patronkę naszego adwentowego czuwania czcimy dziś w Tajemnicy Niepokalanego Poczęcia. Gorliwie korzystajmy z orędownictwa Bożej Rodzicielki w osobistym dążeniu do świętości. Gorąco zachęcamy do dobrego przeżywania adwentu. Msze święte roratnie sprawowane są w dni powszednie o godz. 18.00. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie, powierzamy Go opiece Niepokalanej.

 

3.    Dziś młodzież naszej parafii z p. Organistą przed kościołem rozprowadzała opłatki wigilijne. Ofiary prosimy wrzucać do puszek. Rozprowadzamy również świece Caritas, które zapłoną na naszym wigilijnym stole. Dochód ze sprzedaży świec a jest to forma przynajmniej 5 zł. będzie przeznaczony na akcje charytatywne Caritas.

 

4.    W tym tygodniu przypadają wspomnienia:   

-       piątek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

-       sobotę – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

 

5.    Odwiedzimy Chorych przed Świętami 21. grudnia w sobotę za 2 tygodnie. Przedświąteczna spowiedź w naszej parafii będzie w przeddzień wigilii, w poniedziałek 23. grudnia.

 

6.    W ramach Nowenny Miesięcy przygotowującej do Kanonizacji bł. Jana Pawła II organizujemy wyjazd do Łagiewnik 22 XII(w niedzielę) na Mszę św. na 17.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do piątku 13 grudnia.

 

7.    Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowe numery Niedzieli, Źródła, Gościa Niedzielnego, który jako dodatek zawiera ostatni dokument Papieża Franciszka Evangelii Gaudium. Jest dla dzieci Ola i Jaś z kolędami na płycie.

 

8.    Intencje Mszy św.

 

9.    Odszedł do Pana z naszej wspólnoty śp. Tadeusz Stojek, pogrzeb będzie jutro o 14.00. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Ojcze Nasz...Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

 

10.  Każdy z nas jest obdarowany i wyposażony do pełnienia określonych zadań. Uświadomienie tego to ważne zadanie adwentowe. Niech Bóg nam błogosławi byśmy te zadania wypełniali jak Maryja, świadcząc o Bożej miłości.