Ogłoszenia Duszpasterskie

27 Niedziela zwykła

5.10.2014 r.
 

1.  Msze św. w naszym kościele odprawiamy dziś o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Dziś o godz. 14.00 spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów do Ziemi Świętej. Będzie prezentowany film z pobytu w Ziemi Świętej. Zapraszamy nie tylko uczestników pielgrzymki, ale i wszystkich zainteresowanych Ojczyzną P. Jezusa. Może w sercach zrodzi się pragnienie odwiedzenia tych świętych miejsc. Spotkanie będzie miało miejsce w auli seminaryjnej.

2.  W tym tygodniu obchodzimy:

     wtorek – Najśw. Maryi Panny Różańcowej

     czwartek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

3.  We wtorek  7.10 – zapraszam z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców na Nabożeństwo Różańcowe. Dzieci otrzymają poświęcony różaniec powierzając opiece Matki Bożej Różańcowej przygotowanie do I Komunii. Przez cały miesiąc październik nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17.30. Zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej dzieci, młodzież, dorosłych nie tylko w domu, ale i w naszej świątyni. Za odmówienie modlitwy różańcowej można zyskać odpust zupełny.

4.  Również we wtorek spotkanie zelatorek Róż Różańcowych po Mszy św.

5.  Kandydatów do Bierzmowania ze Stadnik i ze Skrzynki zapraszamy we wtorek na godz. 19:00 a z Kędzierzynki w czwartek również na godz. 19:00. Prosimy przynieść wypełnione deklaracje.

6.  Spotkanie Liturgicznej Służby O. w piątek o godz. 16:30. Obecność obowiązkowa!!!

7.  Jak słyszeliśmy w odczytanym Liście Episkopatu w przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy XIV Dzień Papieski. Z tej okazji po Mszach św. zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zechciejmy wesprzeć to dzieło.

8. Trwają prace przy naszej świątyni. Upraszajmy pogodę byśmy mogli dokończyć malowania wieży. Kilka rzeczy trzeba jeszcze dokończyć tu w kościele w przedsionku i w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel w ubiegłą niedzielę.

9. Przyjmujemy na wypominki listopadowe, roczne i półroczne. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych.

10. Przypominamy, aby wszelkie pracy czynione na cmentarzu były wcześniej zgłaszane w kancelarii parafialnej, przypominam również o opłatach za wzniesienie nagrobka – z tych funduszy utrzymujemy cmentarz. W przyszłym roku planujemy rozpoczęcie prac na cmentarzu.

11. Jak było wspomniane organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 14. do 21. lutego 2015 r. Koszt 3.000 zł. + 100 dolarów. Zgłoszenia do końca listopada przyjmuje ks. Karol i również udziela szczegółowych informacji.

12. Zachęcamy do skorzystania z prasy katolickiej znajdującej się w przedsionku kościoła.

13. Ogłoszenie kulturalne: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza dziś o godz. 16:00 na Turniej tańców polskich w hali RCOS-u w Dobczycach przy ul. Szkolnej.

14. Próba chóru młodzieżowego w piątek o godz.20:00.

15. Intencje Mszy św.

16. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin Marian Kasprzyk z Kędzierzynki – polećmy go miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz... Wieczne odpoczywanie...

17. Kościół jest winnicą Pana. My mamy w nim swoje miejsce w zależności od naszych powołań. Obyśmy je realizowali tak, aby winnica kwitła i piękniała, aby przynosiła dobre owoce. Na rozpoczynający się tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.