Ogłoszenia Duszpasterskie

 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

5.04.2015 r.

 

1.  W liturgii obchodzimy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Pragniemy jeszcze bardziej uwierzyć tym, którzy spotkali Pana po Jego śmierci, którzy odczuwali Jego obecność, których Jezus porwał za sobą i sobą zachwycił. Mamy okazję spotkać się ze Zmartwychwstałym w Eucharystii – przy „Łamaniu Chleba” gdzie umacnia naszą wiarę w życie wieczne. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.

2.  Jutro drugi dzień Świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w dniu jutrzejszym o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Tradycyjnie po południu Mszy św. nie będzie. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3   Z racji oktawy Święta Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4.  Najbliższa niedziela to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie­ Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele przez codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, odmawianą wspólnie przed Mszą św. wieczorną podczas Adoracji przygotowujemy się do przeżycia tego Święta.

5.  Na ręce ks. Rektora dziękujemy Wspólnocie Seminaryjnej za przewodniczenie celebracjom Triduum Paschalnego, wygłoszone homilie i wytrwałą posługę w konfesjonale, a klerykom za przygotowanie ciemnicy śpiew i wszelką pomoc, jakiej doświadczyliśmy w ostatnim czasie.

6.  Pragnę też serdecznie podziękować parafianom, którzy ofiarowali swój czas i wysiłek, abyśmy jak najlepiej przeżyli te najważniejsze dla nas dni. Bóg zapłać osobom, które aktywnie w Liturgię Wielkiego Tygodnia wykonując czytania i śpiewy; i wszelkie posługi przy ołtarzu, wszyscy czynili to bardzo chętnie, dziękuję Straży Pożarnej ze Stadnik, Kędzierzynki, Kwapinki. Bóg zapłać ministrantom, lektorom, dzieciom, młodzieży i innym osobom po­magającym w dekorowaniu kościoła oraz paniom sprzątającym i dekorującym naszą świątynię. Wszystkim, którzy służyli swoją pomocą w zorganizowaniu Procesji Rezurekcyjnej i wam drodzy wierni za liczny udział we wspólnej modlitwie. Dziękuje p. Piotrowi - naszemu organiście, chórowi parafialnemu, muzykom obecnym na Wigilii Paschalnej i w Niedzielę Zmartwychwstania za uświetnienie naszej uroczystości. Dziękuję za ten często niedostrzegany trud i wysiłek, długie przygotowania, aby te najważniejsze w całym roku uroczystości pozostawiły w nas bogate duchowe owoce. Serdecznie dziękuję również ks. Wikariuszowi - za wysiłek, który włożył, aby celebracje zorganizować.

7. Bóg zapłać za dary na seminaryjny stół wielkanocny  mieszkańcom Bystrzycy.

8.  W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy oczekują na pełny udział w Zmartwychwstaniu. Przy każdej okazji, prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i wyrzucaniu śmieci we właściwe miejsce.

9.  Na stoliku przy wyjściu z kościoła, jak zawsze znajdziemy prasę katolicką. Zachęcamy do jej czytania.

10.     Intencje Mszy św.

11.     Drogim Parafianom i wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: By nas Jezus zafascynował i pociągnął ku sobie. Byśmy od Niego czerpali siłę, by żyć wiarą wielkanocną. Byśmy mimo codziennego trudu promienieli wdzięcznością i ufnością, byśmy nie zapomnieli co to ufność i serdeczność. Byśmy w liturgii, w cichej modlitwie odczuwali obecność Boga i z Nim pokonywali trudności. Niech radość zmartwychwstania będzie w naszych sercach i umacnia w wierze. I niech te Święta będą pełne Bożej łaski i ufnej miłości, pełne radości i pokoju. Szczęść Boże!!!

12.     Doświadczywszy spotkania ze Zmartwychwstałym idźmy głosić Go swoim życiem, pełnym ufności i wiary.  Niech towarzyszy nam w tym Boże błogosławieństwo.