Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2015 r.

 

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne które prowadzi ks. prof. Krzysztof Dudek sercanin z Częstochowy. Wspierajmy modlitwą ojca rekolekcjonistę, a dla siebie i bliskich prośmy o dobre owoce tych rekolekcyjnych ćwiczeń.

2.  Dzisiejszą drugą niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako dzień Modlitwy, Postu i solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Z misjonarzami głosimy pojednanie”. Misjonarki i misjonarze są obecni w najuboższych rejonach świata targanymi konfliktami etnicznymi i religijnymi. Służą pomocą i wsparciem duchowym. Głoszą pojednanie i pokój. Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują naszego finansowego wsparcia. Dziś przed kościołem są zbierane ofiary na pomoc misjom. Bóg zapłać za każdą okazaną pomoc.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Odwiedzin chorych nie będzie bo odwiedzimy ich w czasie rekolekcji we wtorek od 14.00. Msza św. w I Piątek o 16.00 po niej wystawienie i adoracja o 17.30 Droga Krzyżowa i 18.00 Msza św.

4. Próba chóru w piątek o  godz. 19.00.

5. Czas Wielkiego Postu to czas porządkowania serc i sumień ale także tego co zewnętrzne. Zechciejmy zaglądnąć na cmentarz, prosząc dusze czyścowe o dobrą spowiedź i pokój serca i przy okazji też uprzątnijmy porozbijane znicze by troska o to miejsce była przejawem naszej wiary w życie wieczne.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w przedsionku kościoła.

7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17:30

8.  Intencje Mszy świętych.

9. Na ten czas rekolekcyjnych ćwiczeń, polecając nasze rodziny opiece Św. Józefa przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.