Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła

1.02.2015 r.

 

1.   Dziś I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2.   W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

      Jutro 2 lutego święto ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu sprawowane będą o godz. 10.00 i o 18.00. W tym dniu przynosimy do kościoła świece, zwane gromnicami. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata, który nieustannie oświeca nasze drogi. A po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Maryją Matką. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego z naszej wspólnoty. Składka z tego dnia, będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Na Mszy św. o godz. 18.00 będą kolędować Strażacy ze Stadnik a w czasie tej Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii otrzymają świece. Po Mszy św. Spotkanie w salce.

      w czwartek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

      w piątek – św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

3.   W środę po Mszy św. spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.

4.   W czwartek (pierwszy czwartek miesiąca) zapraszamy ministrantów na mszę św. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich.

5.   Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie spowiedzi. O godz. 16.00 Msza św. wynagradzająca Bożemu Sercu i adoracja. O godz. 17.30 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. o godz. 18.00.

6.   Spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się w Centrum Stowarzyszenia Misji Świeckich – Inkulturacja – w Domu Maryi Matki w sobotę o godzinie 14.00. Zaproszeni są również chętni na  pielgrzymkę po Sanktuariach Europy.

Natomiast wyjazd do Ziemi Świętej tegorocznych pielgrzymów ze Stadnik dnia 14.02.2015 o godz. 3:30 w nocy sprzed parkingu koło Kościoła.

7.   Zapraszamy do zapoznania się formami wypoczynku dla dzieci i młodzieży organizowanych podczas ferii przez ks. Sercanów: w Gliczarowie, w Koszycach Małych czy w tutejszym Seminarium. Osoby chętne na wyjazd do Gliczarowa na narty poroszone są o kontakt z ks. Wikariuszem.

8.   Serdecznie dzięki dzieciom, młodzieży, dorosłym za pomoc przy rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowej i porządkowaniu kościoła. „Bóg zapłać”!

9.   Bóg zapłać p. Ruckiemu za odśnieżanie przed kościołem.

10. Zachęcamy wszystkich wiernych do lektury prasy katolickiej.

11. Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.

12. Ostatnio odeszli do Pana: śp. Jan Michalik oraz Zdzisław Niewiarowski którego pogrzeb jutro - polecajmy ich miłosierdziu Bożemu .

12. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu