Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela, 16 sierpnia 2015 — 20 niedziela zwykła
 

 
 1. Msze święte w naszym kościele odprawiamy: dziś o godz. 0700, 0900, 1100 i 1800; w tygodniu o godz. 1800.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek — św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej
  • w czwartek — św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w piątek — św. Piusa X, papieża
  • w sobotę — Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
 3. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w Niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.
 4. W najbliższą niedzielę, tj. 23 sierpnia, w naszej parafii odbędą się Dożynki Gminne i parafialne. Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory odprawimy w tym dniu o godz. 1400. Zapraszamy delegacje z wieńcami dożynkowymi.
 5. Zapraszam do pomocy w sprzątaniu i przystrojeniu kościoła i otaczającego terenu z okazji dożynek wszystkich chętnych na najbliższą sobotę na godzinę 0900.
 6. Polscy misjonarze serdecznie dziękują za ofiarę złożoną do puszek 26 lipca na zakup pojazdów misyjnych. W naszej parafii zebraliśmy 2170 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. (Godz. 0900) Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
  • Mateusz Piotr Szwec, syn Ryszarda i Anny zd. Sosin, stan cywilny: wolny, zamieszkały Hucisko, par. Gdów
   i Agnieszka Knapik, córka Adama i Marii zd. Kobiałka, stan cywilny: wolna, zamieszkała Kwapinka, par. Stadniki — Zapowiedź 2
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, winien jest zgłosić je do kancelarii parafialnej.
 8. Zachęcamy do pogłębiania naszej wiary poprzez lekturę prasy katolickiej.
 9. Intencje na najbliższy tydzień.
 10. Ogłoszenie wójta gminy Raciechowice.
 11. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Maria Stasiak z Kędzierzynki. Pomódlmy się o wieczną radość dla niej: Ojcze nasz..., Wieczny odpoczynek...
 12. Niech Chrystus, który karmi nas swoim Ciałem dodaje sił do szerzenia swojej prawdy, pokoju i miłości. Na najbliższy czas pracy i wypoczynku niech Bóg nam błogosławi.