Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela, 9 sierpnia 2015 — 19 niedziela zwykła
 

 
 1. Dzisiaj obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein). Msze święte w naszym kościele są celebrowane o godz. 0700, 0900, 1100 i 1800. W dni powszednie Msze święte są odprawiane o godz. 1800. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek — święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • we wtorek — wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • w czwartek — święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • w piątek — wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • w sobotę — uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o 0700, 0900, 1100 i 1800. Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
 3. Dziś ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji odbywających się tam uroczystości odpustowych. Wyjazd 14 sierpnia o godz. 0530 z parkingu przy kościele, powrót w godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki od osoby wynosi 15 zł. W planie pielgrzymka i modlitwa na dróżkach, udział w procesji zaśnięcia Matki Bożej.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Wstań artykuły poświęcone tematyce osoby chorej w rodzinie. Wśród artykułów m. in. świadectwo syna śp. Pana Marcina Pawlaka, Bogumiła.
 5. „Moja wioska, moje miasto, moje miejsce” — to tytuł wieczorku poetycko-muzycznego, który odbędzie się w Domu Ludowym w Stadnikach w czwartek 13 sierpnia o godz. 1900. Aktorami będą dzieci i dorośli uczestniczący w zajęciach świetlicy.
 6. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do naszej świątyni.
 7. Intencje Mszy św.
 8. W ubiegły wtorek odbył się pogrzeb śp. Stanisława Hyżego ze Stadnik. Prośmy dla niego o miłosierdzie Boże: Ojcze nasz... Wieczne odpoczywanie...