Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela, 2 sierpnia 2015 — 18 niedziela zwykła
 

 
 1. Msze św. w naszym kościele w czasie wakacji odprawiane są: dziś w porządku niedzielnym — o godz. 0700, 0900, 1100 i 1800, w dni powszednie o godz. 1800. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 0900, spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1500.
 3. Dziś po Mszy św. o godzinie 0900 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • we wtorek — św. Jana Marii Vianneya, kapłana
  • w czwartek — święto Przemienienia Pańskiego
  • w sobotę — św. Dominika, kapłana.
 5. (Godz. 0900) Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
  • Michał Nowakowski, s. Krzysztofa i Krystyny zd. Konieczna, st. cyw. wolny, zam. ul. Głowackiego, par. Maków Podhalański
   i Agnieszka Pokrywa, c. Stanisława i Bogusławy zd. Banaś, st. cyw. wolna, zam. Kwapinka, par. Raciechowice. Zapowiedź 2
  • Mateusz Piotr Szwec, s. Ryszarda i Anny zd. Sosin, st. cyw. wolny, zam. Hucisko, par. Gdów
   i Agnieszka Knapik, c. Adama i Marii zd. Kobiałka, st. cyw. wolna, zam. Kwapinka, par. Stadniki. Zapowiedź 1
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, winien jest zgłosić je do kancelarii parafialnej.
 6. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji odbywających się tam uroczystości odpustowych. Wyjazd 14 sierpnia o godz. 0530 z parkingu przy kościele, powrót w późnych godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki wynosi 15 zł od osoby. Zapisy w zakrystii do niedzieli 9 sierpnia.
 7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym Gościu Niedzielnym między innymi pełny tekst odpowiedzi Przewodniczącego Episkopatu Polski, Abp. Stanisława Gądeckiego, na list Prezydenta dotyczący relacji Państwo-Kościół, sumienia w polityce i odpowiedzialności za najbardziej bezbronnych.
 8. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i przyniesione kwiaty.
 9. Intencje Mszy świętych.
 10. Zmarł śp. Stanisław Hyży, zamieszkały w Stadnikach. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1600. Pomódlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek...
 11. „Kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Nasze pragnienia zostały dziś kolejny raz nasycone — mamy Jezusa w sobie. Wdzięczni, bądźmy prawdziwymi świadkami wiary. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.