Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela, 26 lipca 2015 — 17 niedziela zwykła
 

 
 1. Msze św. w naszym kościele w czasie wakacji odprawiane są jak w ciągu roku — o godz. 0700 , 0900 , 1100 i 1800. Msza św. wieczorna o 1800 będzie odprawiona za zmarłych na cmentarzu.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • Dzisiaj — św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • w środę — św. Marty
  • w piątek — św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  • w sobotę — św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 3. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszy św. o godz. 0900 i 1100 odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
  Misjonarze polscy z całego świata proszą nas o pomoc w zakupie różnych środków transportu. Poprzez włączenie się do Akcji Święty Krzysztof, której tematem są słowa: „Niesiemy Chrystusa na peryferie świata”, możemy pomóc w zakupie kolejnych misyjnych pojazdów. Za każdego darczyńcę misjonarze ofiarują modlitwę. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek po Mszach świętych. Niech ten symboliczny grosz za 1 km jazdy będzie wyrazem dziękczynienia Bogu za opiekę i uchronienie od nieszczęść na drodze.
 4. (Godz. 0900) Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
  • Michał Nowakowski, s. Krzysztofa i Krystyny zd. Konieczna, st. cyw. wolny, zam. ul. Głowackiego 6, par. Maków Podhalański
   i Agnieszka Pokrywa, c. Stanisława i Bogusławy zd. Banaś, st. cyw. wolna, zam. Kwapinka 32, par. Raciechowice. Zapowiedź 1
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, winien jest zgłosić je do kancelarii parafialnej.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 0900 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Dożynki Gminne i parafialne odbędą się w tym roku w naszej świątyni w tym samym czasie, tj. w niedzielę 23 sierpnia 2015 r. o godz. 1400.
 7. Nasza Parafia, jak co roku, organizuje Pielgrzymkę Autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji odbywających się tam uroczystości odpustowych. W następną niedzielę podane będą dodatkowe informacje.
 8. Prowadzone są zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegółowe informacje w przedsionku kościoła.
 9. Czas wolny możemy spędzić pożytecznie przeglądając bieżącą prasę religijną. Zachęcamy do lektury. W przedsionku kościoła znajdują się czasopisma — dla dzieci: Ola i Jaś, dla młodzieży: Droga i Nasza Arka, oraz Wstań dla chorych.
 10. Serdecznie dziękujemy za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
 11. Intencje Mszy świętych.
 12. Jezus nakarmił nas Chlebem żywym — Eucharystią. Korzystajmy jak najczęściej z tego daru przyjmując Chrystusa do swojego serca. Na czas pracy i odpoczynku przyjmijcie Boże błogosławieństwo.