Ogłoszenia Duszpasterskie

26 Niedziela zwykła

28.09.2014 r.

 

 1. Msze św. w naszym kościele odprawiamy o godz.: 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych na cmentarzu. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na odnowę naszej świątyni. Trwają pracę przy wieży, może pogoda będzie łaskawsza, istnieje również potrzeba udrożnienia zatkanych rynien po prawej stronie k-ła by woda nie ciekła po ścianach a wiąże się to z odkopaniem i oczyszczeniem studzienek odpływowych, wymianą dolnej części rynien założeniem tzw. „czyszczaczy”, których brakuje. – serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

       poniedziałek – Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

       wtorek – wspom. Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

       środa – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła,

       czwartek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

       sobota – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

 1. W środę rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy pół godziny przed Mszą świętą – tj. o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych. Na pierwszym nabożeństwie będzie poświęcenie różańców a także wręczenia różańca dzieciom kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. Dzieci, będą zbierać puzzle, z których ułożą odpowiedź jak przy pomocy Różańca dostać się do nieba.
 2. W środę po Mszy św. spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.
 3. W czwartek o godz. 16:30 spotkanie LSO. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 10:00.
 4. W czwartek 2.10. spotkanie Rady Parafialnej o godz. 20.00.
 5. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca października. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adorację rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzie, okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00. O godz. 16.00 Msza święta. O godz. 17.30 różaniec i na zakończenie Msza św. z kazaniem o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Zbliża się miesiąc listopad, pamiętajmy o naszych zmarłych – uporządkujmy groby naszych bliskich. Przypominamy, że zgodnie z ustaleniem Rady Parafialnej opłatę za miejsce na cmentarzu wnoszą tylko osoby spoza naszej parafii w wysokości 1000 zł. Wszyscy natomiast opłacają 10% kosztu wybudowanego nowego nagrobka. Fundusze te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza i kaplicy. Bardzo prosimy, aby przed rozpoczęciem prac na cmentarzu zgłosić się do kancelarii parafialnej po stosowną zgodę. Pamiętajmy również o zmarłych w naszych modlitwach. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować na wypominki roczne, półroczne, listopadowe i jednorazowe.
 8. Pielgrzymka do Ziemi Świętej – Aneks.
 9. Intencje Mszy św.
 10. Niech Bóg nam błogosławi i umocni w naszych sercach wiarę, nadzieję i miłość.