Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy

31.05.2015 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą życia Boga i dziękujemy, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym życiu.

2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe, od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc o godz. 17.30. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

3. Jutro – Dzień Dziecka zapraszamy dzieci na nabożeństwo o 17.30 by rozradować się przy kochającym Sercu Jezusa. Po nabożeństwie będą też rozdawane upominki dla tych, którzy uczęszczali na Nabożeństwa Majowe.

4. W środę po Mszy św. spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich

5. W Czwartek przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. z godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy : I przy p. Budyn i Świder o przygotowanie prosimy mieszkańców Kwapinki, II przy p. Wożniak prosimy m. Kędzierzynki, III przy Strażnicy OSP prosimy m. Stadnik, IV ołtarza przy Seminarium prosimy tradycyjnie kleryków. Proszę o udekorowanie okien, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas, proszę o asystę Straży do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne, poszczególne miejscowości do niesienia feretronów, poczty sztandarowe, i inne grupy parafialne o asystę.

6. Od piątku w Oktawie Bożego Ciała codzienną Eucharystię o godz: 18:00. łączyć będziemy z procesją po Mszy św. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko Nas tak my przychodźmy najczęściej do Niego.

7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca, okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W I piątek Msze św. Wynagradzające o godz. 16.00 i 18.00. Spowiedź Św. pół godz. przed Mszą św. Objazd osób chorych w piątek, od godz: 9:00. Za tydzień Niedziela Adoracyjna, zmiana Tajemnic Róż Różańcowych po Mszy św. z godz. 9.00.

8. 7 czerwca przeżywać będziemy kolejne Święto Dziękczynienia. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.

9. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na Sercańskie Dni Młodych w dniach od 29   czerwca do 4 lipca 2015 w Pliszczynie k/Lublina. Przy wyjściu z Kościoła dostępne folderki o SDM-ie. Koszt z przejazdem 210 zł. Zapisy u Księdza Karola.

10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek o 19:00

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia różne religijne czasopisma: Gość Niedzielny, Niedziela.

12. Intencje Mszalne 

13.Życzymy wszystkim parafianom i gościom miłego tygodnia, wszystkim solenizantom tygodniowym i jubilatom opieki Bożego Serca, dziękujemy za ofiary złożone na bieżące potrzeby naszego kościoła i parafii. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.