Ogłoszenia Duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła 28.06.2015 r.

 

1.  Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 – przywitanie nowego proboszcza i o godz. 18.00 w kaplicy na cmentarzu.

2.  Dzisiejsza składka jest przeznaczona na szczególne potrzeby naszej świątyni - serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary.

3.  W tym tygodniu przypada:

    poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W ten dzień można uzyskać odpust zupełny za używanie ze czcią przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca Świętego, lub jakiegokolwiek biskupa wraz z wyznaniem wiary. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Msze św. będą odprawiane o godz. 10.00 i 18.00.

    piątek – św. Tomasza Apostoła.

    sobotę – Święto Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnerj w Krakowie. W czasie wakacji Mszy św. w sobotę o godz. 7.00 nie będzie.

4.  Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie spowiedzi. O godz. 16.00 Msza św. wynagradzająca i dalszy ciąg adoracji. O 17.30. Litania do Serca Pana Jezusa i o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca.

5.  W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6.  Jutro swoje imieniny obchodzi nasz pan Organista – składamy Mu serdeczne życzenia.

7.  (9.00) Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

        Michał Jerzy Miąsko, s. Jerzego i Barbary zd. Kozak, st. cyw. wolny, zam. Kwapinka 40, par. tutejsza i Marta Zofia Strzępek, c. Artura i Jolanty zd. Bogacz, st. cyw. wolna, zam. Skrzydlna 169, par. Skrzydlna. Zap. 1.

        Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami winien zgłosić się do Kancelarii parafialnej.

8.  Zachęcamy do prenumerowania prasy katolickiej – pogłębiajmy swoją wiedzę religijną przez wartościową lekturę.

9.  Bóg Zapłać za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.

10.   Intencje Mszy św.

11.Pozwólmy, aby i w naszych sercach mocą Bożego błogosławieństwa wzrastało to, co zasiał sam Chrystus. Na drogach wakacyjnej przygody niech strzeże nas Jego opatrzność.