Ogłoszenia Duszpasterskie

28 Niedziela zwykła

12.10.2014 r.

 

1.    Msze święte odprawiamy dziś w porządku niedzielnym. Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Kandydatów do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na Nabożeństwo Różańcowe szczególnie w poniedziałek oraz czwartek. Zachęcamy do uczestniczenia i rozważania tajemnic z życia Jezusa i Maryi. Gdyby byli chętni do włączenia się we wspólne odmawianie różańca, czyli do Róży Różańcowej to prosimy o zgłoszenie się do Zelatorek Małgorzaty Krogulskiej lub Zofii Kowal, bo są trudności ze skompletowaniem I Róży Różańcowej ze Stadnik, brakuje 3 osób by była kompletna. Dziękując Różom Różańcowym za tak potrzebną naszej wspólnocie modlitwę zachęcam do podjęcia modlitwy różańcowej.

2.    Dziś obchodzimy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Pośród wielu sposobów upamiętniania jego życia, stawiania pomników czy nadawania imienia Papieża Jana Pawła II różnym instytucjom, Dzień Papieski jest inicjatywą, która realizuje podnoszony często przez Ojca Świętego program wychowania młodzieży. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą młodzież.

3.    W tym tygodniu obchodzimy:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Honorata Kożmińskiego, prezbitera
  • wtorek – św. Małgorzaty Marii Alacoque,
  • środa – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
  • czwartek – św. Jadwigi Śląskiej, czwartek – św. Jadwigi Śląskiej,
  • piątek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  • sobota – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty.

4.    Dzięki Bogu, sprzyjającej pogodzie zakończyliśmy prace przy malowaniu wieży kościelnej oraz dzwonnicy i kaplicy na cmentarzu.

5.    Po każdej Mszy św. przyjmujemy na wypominki listopadowe, półroczne i roczne. Pamiętajmy również o uporządkowaniu grobów naszych bliskich na cmentarzu. Odwiedzając groby bliskich pamiętajmy o zachowaniu porządku na cmentarzu, śmieci zawsze wrzucajmy do kontenera, natomiast do kosza z metalowych prętów tylko to, co nadaje się do spalenia papier i wieńce. Od nas przede wszystkim zależy, jak wygląda nasz cmentarz.

6.    Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7.    Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na spotkanie informacyjne dla rolników dotyczące płatności bezpośrednich 2015-2020, które odbędzie się 15 października o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Dobczyce.

8.    Intencje Mszy świętych.

9.    Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam Bożymi oczyma spojrzeć na codzienne sprawy. Niech to widzenie świata oczyma wiary pomoże nam budować królestwo Boże na ziemi, a pierwszym krokiem niech będą konkretne gesty podjęte z okazji Dnia Papieskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo!