1.    Dziś chcemy w jedności z całym Kościołem szczególnie pamiętać w modlitwie o prowadzonych w naszych czasach ewangelizacyjnych misjach i poświęcających się dla Chrystusa misjonarzach. Komunikat.

2.    Mamy dość jasno naznaczony program naszej wewnętrznej pracy, którą winniśmy wykonać w okresie tegorocznego Wielkiego Postu. Pomogły nam w tym odprawione rekolekcje. Teraz wypada tylko konsekwentnie, wiernie wypełnić podjęte zobowiązania, z Jezusem podążając ku Wielkanocy. Wspierajmy modlitwą głoszących rekolekcje, a dla siebie wierność i wytrwałość w podążaniu ku Zmartwychwstaniu.

3.    Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali o g. 17.oo. Piękne tak wpisane w polską tradycję nabożeństwo. Kiedyś nasi przodkowie bardzo chcieli być z cierpiącym Panem na Jego krzyżowej drodze. Czy nas dzisiaj stać nas na to, by u boku Chrystusa przejść krzyżową drogą? Zapraszamy ciepło. Podobnie serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Odprawiamy je w piątek: dla dzieci o 15.00 a dla młodzieży i starszych o 17.30. Stańmy wszyscy razem pod Krzyżem Jezusa Chrystusa. Niech to będzie naszą troską, byśmy łączyli we wzajemnej miłości i jedności na modlitwie.

4.    Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie, której jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

5.    W liturgii kościoła w środę przypada Uroczystość św. Józefa - opiekuna Jezusa, Oblubieńca Bogarodzicy, Patrona Kościoła Powszechnego i opiekuna Rodzin. Będziemy wypraszali potrzebne łaski dla Kościoła Świętego i naszych rodzin odmawiając litanię do św. Józefa w czasie wieczornej adoracji przed Mszą św. A na Mszę Świętą o 18.00 zapraszamy szczególnie mężczyzn.

6.    Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. bp Józef Wróbel w przyszłą niedzielę 23 marca na Mszy św. o godz. 11.00. Do Sakramentu Bierzmowania przygotowują się uczniowie klas III Gimnazjum i I klas Średnich – 45 osób. Zapraszamy do udziału w tej parafialnej uroczystości. Bierzmowanie, podobnie jak I Komunia św., jest uroczystością całej parafii. Dlatego w łączności z przygotowaniem kandydatów ma iść przygotowanie całej wspólnoty Ludu Bożego. Otoczmy modlitwą przystępujących do tego sakramentu, świadków i ich rodziny. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania we wtorek po Mszy św.- prosimy obecność - i w sobotę o 16.00. Okazja do spowiedzi dla kandydatów, świadków, rodziny - w sobotę od godz. 17.00. Dołóżmy starań by ta uroczystość była dobrze przygotowana i przeżyta.

7.    Zachęcamy do pogłębiania naszej wiedzy z życia Kościoła – zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8.    Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.

9.    Obraz przemienienia na górze Tabor niech pozostanie w nas na dni pracy nad wielkopostną przemianą naszych serc i sumień. Upraszając Boże wsparcie dla misjonarzy w kształtowaniu ludzkich serc, niech Bóg nam błogosławi na drogach naszej wielkopostnej przemiany.