1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  2. Gratulujemy nowo wyświęconym kapłanom i diakonom i życzymy im obfitości łask Bożych w ich posłudze dla wiernych, jak również wyrażamy wdzięczność za błogosławieństwo prymicyjne, którego będą udzielać po Mszy o godzinie 1100.
  3. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha świętego. Jest to również niedziela, podczas której dzieci z naszej parafii przystępować będą po raz pierwszy do Komunii świętej. W związku z tym Msze święte dla wszystkich będą odprawiane w następujących godzinach: 700, 900 i 1800. O godzinie 1030 i 1200 odbędą się Msze święte komunijne, na które zapraszamy szczególnie rodziny dzieci, które będą miały swoją uroczystość.
    Przy parkowaniu samochodów przed kościołem tego dnia będą pomagali strażacy, dlatego prosimy zwrócić na to uwagę i korzystać z ich pomocy.
  4. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku będziemy przeżywać 31.05. Trasa procesji jak w ubiegłym roku — wokół szkoły i Domu ludowego. Prosimy o aktywne włączenie się w tę uroczystość poprzez zaangażowanie w budowę ołtarzy oraz przystrojenie domów. Bardzo prosimy o zrobienie ołtarzy polowych w następującej kolejności: pierwszy przez mieszkańców Kwapinki, drugi przez mieszkańców Kędzierzynki, trzeci przez mieszkańców Stadnik. Ostatni, czwarty ołtarz, tradycyjnie budują klerycy z seminarium.
  5. W sobotę 26.05. w godzinach przedpołudniowych planowana jest zbiórka złomu oraz zużytego sprzętu AGD. Specjalny samochód będzie odbierał sprzęt AGD na placu przed szkołą w godzinach 800–1100, natomiast strażacy będą odbierali złom sprzed domostw. Pieniądze pozyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na misje prowadzone przez księży sercanów. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w ten projekt miłosierdzia. Szczegóły będą podane w następną niedzielę oraz na stronach internetowych.
  6. W związku z planowaną budową sieci gazowej urząd gminy w Raciechowicach prosi o odebranie od sołtysów ankiet, ich wypełnienie oraz zwrot do 28.05.
  7. Dziękujemy panu Błaszczakowi za odnowienie krzyża misyjnego przed kościołem, a strażakom za pomoc w ustawieniu go na swoim miejscu.
  8. Intencje Mszy świętych.
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Piotra Zwierza ze Stadnik, lat 43, oraz śp. Stanisława Budyna, urodzonego w Kędzierzynce. Pomódlmy się w ich intencji: Ojcze naszWieczny odpoczynek