Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy

11.05.2014 r.

 

1.    Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. Ciągle musimy prosić Jezusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Prosić o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.

2.    Zapraszamy na Msze św. w naszym kościele, które odprawiamy o godz. 7.00, 9.00 11.00 i 18.00 w niedzielę a w dni powszednie o 18.00.

3.    Codziennie odprawiamy Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach. Zachęcam też do tradycyjnej modlitwy przy kapliczkach przydrożnych.

4.    W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

-       wtorek NMP z Fatimy,

-       środę – święto św. Macieja apostoła,

-       piątek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

5.    W najbliższą sobotę 17 maja w naszym kościele abp Piotr Herkulan Malczuk OFM ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej udzieli święceń kapłańskich pięciu diakonom: Wojciechowi Adamus, Sławomirowi Kuśmierz, Arturowi Makara, Andrzejowi Olejnik, Marcinowi Wójcik oraz święceń diakonatu: klerykom: Adamowi Podsiadło i Krzysztofowi Satoła. Nowo wyświęceni kapłani odprawią Mszę św. prymicyjną w naszym kościele w przyszłą Niedzielę o godz. 11.00.

6.    Piknik rodzinny z okazji kanonizacji Jana Pawła II odbędzie się w Dobczycach. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie.

7.    Próba dla dzieci kl. III przed rocznicą I Komunii w środę o godz. 16.00.

8.    Intencje Mszy św.

9.    Miłym Gościom i Drogim Parafianom życzę wielu łask Chrystusa Zmartwychwstałego i dobrego tygodnia. Przyjmijmy błogosławieństwo.