1. Dzisiaj w liturgii Kościoła przeżywamy czwartą już niedzielę Wielkiego Postu, zwaną po łacinie Lætare, czyli niedzielą radości. Na Mszy świętej wieczornej jak co miesiąc będziemy zanosić modlitwę za naszą ojczyznę.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 1100.
 3. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne Caritas. Poprzez jałmużnę w Wielkim Poście możemy wspomóc potrzebujących, w tym roku zwłaszcza osoby starsze.
 4. W środę 14.03. przypada 175. rocznica urodzin ojca Leona Jana Dehona, założyciela zgromadzenia księży sercanów. Na Mszy świętej wieczornej będziemy modlić się o jego beatyfikację. Po Mszy świętej spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.
 5. Próba chóru w piątek o godzinie 1900, natomiast scholi w sobotę o 1100.
 6. Codziennie w dni powszednie o godzinie 1730 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty.
 7. 24.03. (w sobotę) po Mszy świętej wieczornej odbędzie się w kościele pasyjny wieczór poetycki, na który zaprasza myślenicka grupa literacka Tilia i nasza schola parafialna.
 8. Zbliżają się święta wielkanocne, dlatego zachęcamy wszystkich wiernych, aby zrobić porządek na cmentarzu na grobach swoich bliskich zmarłych.
 9. Remont wieży kościoła — jak zapewne wszyscy zdążyli zauważyć — postępuje według ustalonego planu. Niestety, okazało się, że wieża kościoła była w bardzo złej kondycji technicznej. Na placu kościelnym można się przyjrzeć, w jakim stanie były elementy wieży, które trzeba było usunąć. Przy usuwaniu krzyża została znaleziona kapsuła czasu, w której znajdował się dokument podsumowujący budowę kościoła. W nim możemy przeczytać między innymi, że kamień węgielny pod budowę kościoła został położony 13.07.1947, natomiast budowa została ukończona 17.08.1948.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za finansowe wsparcie tej niezmiernie ważnej również ze względu bezpieczeństwa inwestycji.
 10. (900) Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:
  • Jarosław Piech, syn Tadeusza i Elżbiety z domu Najman, stan cywilny: wolny, zamieszkały w Stadnikach, parafia tutejsza
   i Karolina Luś, córka Juliana i Janiny, stan cywilny: wolna, zamieszkała w Grajowie, parafia Matki Bożej Królowej Polski w Raciborsku
   — zapowiedź druga.
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między wymienionymi osobami, zobowiązany jest powiadomić tutejszy urząd parafialny.
 11. Intencje Mszy świętych na najbliższy tydzień.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszło do Pana po wieczną nagrodę dwoje naszych parafian: w poniedziałek 05.03. Janina Bafia, lat 85, natomiast w środę 07.03. Kazimierz Para, lat 77. Pogrzeby odbyły się w środę i w piątek. Pomódlmy się w intencji zmarłych: Ojcze nasz
 13. Z radością w naszych sercach wyjdźmy z kościoła i dzielmy się nią tak jak chlebem. Niech te kolejne wielkopostne dni nawrócenia będą okazją do dzielenia się zarówno dobrami materialnymi, jak i miłością.