1. Dzisiaj przeżywamy światowy dzień chorego. Dziękując Bogu za dar zdrowia prośmy w naszej modlitwie za ludzi chorych oraz za wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych.
 2. We wtorek dzień wynagrodzenia Bożemu Sercu za grzechy własne i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godziny 1600. O godzinie 1730 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 1800 Msza święta, a po Mszy adoracja do godziny 2000. Podczas adoracji możliwość do spowiedzi.
 3. W tym tygodniu od środy popielcowej rozpoczyna się w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu udajemy się do naszych świątyń, aby uczestniczyć w wymownym geście posypania głów popiołem, który jest zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia. Msze święte w tym dniu sprawowane będą o godzinie 1000 i 1800.
  W środę popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że w Kościele mamy dwa dni z postem ścisłym: środę popielcową i wielki piątek. Zachęcamy do ich przestrzegania, co pomoże nam otworzyć się na duchowy wymiar postu w naszym życiu.
  Od środy popielcowej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej; trwać on będzie aż do niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli do 27.05.
 4. W okresie Wielkiego Postu w każdą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym na godzinę 1700.
 5. W każdy piątek Wielkiego Postu droga krzyżowa dla dzieci o godz. 1500, a dla dorosłych o godzinie 1715. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Dzisiaj na Mszy świętej wieczornej rozpoczynamy „jubileuszową nowennę”, w której chcemy dziękować Bogu za odzyskanie niepodległości przez naszą ojczyznę w 1918 roku oraz modlić się o błogosławieństwo dla niej dzisiaj. Co miesiąc będziemy gromadzić się na Mszy za ojczyznę, a także na innych modlitwach, w których będziemy polecać Bogu wszystkie sprawy Polski i Polaków. W naszej świątyni ta nowenna będzie się odbywać w każdy 11 dzień miesiąca.
 7. Składka z pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przeznaczona jest na centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się, natomiast w drugą niedzielę Wielkiego Postu będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz misji ad gentes.
 8. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czyli 18.02. gościć będziemy w naszej świątyni muzyków i chórzystów, którzy zaprezentują oratorium Ślad losu. Jest to muzyczny komentarz do drogi krzyżowej. Zachęcamy wszystkich do udziału. Niech uczestnictwo w tym oratorium będzie dobrym wejściem w Wielki Post.
 9. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu (18.02.) rozpoczyna się w Dobczycach kurs przedmałżeński, który będzie trwał przez 3 kolejne niedziele (18.02., 25.02. i 04.03.). Serdecznie zapraszamy wszystkie pary narzeczeńskie, które w najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński do udziału w kursie.
 10. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w terminie 25–28.02., czyli od drugiej niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je nasz współbrat, ks. Zdzisław Płuska SCJ. Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach, które niech będą pomocą do odnowy serca i przygotowania się do świąt Zmartwychwstanie Pańskiego.
 11. Podczas Wielkiego Postu pragniemy włączyć się w akcję jałmużny wielkopostnej, której tematem są słowa „dar juniora dla seniora”. Skarbonki dla rodzin, które pragną się włączyć w akcję, można będzie otrzymać na rekolekcjach, a przynieść do kościoła w niedzielę palmową.
 12. Ojcowie kapucyni zapraszają po raz kolejny do włączenia się do akcji Pączek dla Afryki. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
 13. Intencje Mszy św.