1. Dzisiaj pierwsza niedziela października. Po wszystkich Mszach świętych krótka chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem. W dniu dzisiejszym przypada także wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej — odpust w Raciechowicach.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 3. Przypominamy, że od dzisiaj przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Karteczki można wziąć z przedsionka kościoła lub z zakrystii. Bardzo prosimy, aby oddawane kartki z imionami zmarłych wypełniać wyraźnie oraz zaznaczyć o jakie wypominki chodzi: roczne, miesięczne czy o jednorazowe na cmentarzu.
  Uprzejmie prosimy wiernych o zrobienie porządku na naszym parafialnym cmentarzu. Na wielu grobach są poprzewracane i potłuczone znicze, które prosimy wrzucać do kontenera na śmieci. Nie czekajmy z robieniem porządków aż do święta Wszystkich Świętych.
 4. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą świętą podczas adoracji o godzinie 1730. Od poniedziałku do piątku różaniec prowadzą dzieci, w sobotę i w niedzielę dorośli. Przypominamy, że we wszystkie niedziele października śpiewamy godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny o godzinie 830.
 5. Różaniec to przepiękna modlitwa, która przybliża nas do Pana Boga. Zachęcamy wszystkich, którzy pragnęliby włączyć się w modlitwę różańcową, o zgłaszanie się do zakrystii lub do członków żywego różańca. Wszystkich członków tej grupy modlitewnej ze Stadnik, Kędzierzynki i Kwapinki zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w środę 10.10. po Mszy świętej wieczornej w sali parafialnej.
 6. Zapraszamy małżonków z naszej parafii do wzięcia udziału w wieczornym czuwaniu, jakie odbędzie się w Dziekanowicach w sanktuarium Macierzyństwa Matki Bożej w przeddzień odpustu, który przypada na 14.10. Szczegóły czuwania na plakacie w przedsionku kościoła i na stronach internetowych naszej parafii.
 7. W przyszłą niedzielę, 14.10., obchodzić będziemy dzień papieski. Z tej okazji po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy, która pomaga w kształceniu niezamożnej, ale zdolnej młodzieży.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 19.10. o godzinie 1900.
 9. Przeprowadzona została inwentaryzacja grobów na naszym parafialnym cmentarzu. Każdy grób jest teraz opisany i odnotowany. Podczas inwentaryzacji stwierdzono, że na cmentarzu znajduje się kilkanaście grobów, których nie da się zidentyfikować, gdyż brak jest poszczególnych części albo całego opisu, kto jest tam pochowany. Te groby są w tej chwili oznaczone jako nieznane osoby. Bardzo prosimy krewnych, sąsiadów, oraz tych, którzy posiadają wiedzę, kto jest tam pochowany, o zgłoszenie tego faktu do kancelarii parafialnej.
 10. 20.10. odbędzie się sercańskie czuwanie młodzieży w Kaliszu, koszt wyjazdu około 80 zł. Bardzo prosimy młodzież chętną na wyjazd o zapisywanie się na listę w zakrystii.
 11. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła, a paniom za troskę o jego wygląd. Przy okazji dziękujemy parafianom za artykuły żywnościowe ofiarowane dla księży.
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać! wszystkim wiernym za ofiary na szczególne potrzeby naszej świątyni. W ubiegłą niedzielę zostało zebrane na ten cel 2 983 zł.
 13. Dzieci ze szkoły podstawowej w Stadnikach będą od dzisiejszej niedzieli sprzedawać znicze przed kościołem.
 14. W przedsionku są nowe czasopisma religijne. W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek — płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”. Zachęcamy do czytania i prenumerowania prasy religijnej.
 15. Intencje Mszy świętych.