1. Przeżywamy dziś święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Wprawdzie tradycyjnie śpiewamy jeszcze kolędy, ale wchodzimy już w kolejny okres liturgiczny, który nazywamy okresem zwykłym w ciągu roku.
  W dniu dzisiejszego święta wspominamy nasz własny chrzest jako wielką łaskę od Boga. Warto pamiętać, że do chrztu staramy się wybierać imiona świętych. Chrzestni nie muszą być wybierani z rodziny, muszą to jednak być ludzie praktykujący, którzy otrzymali sakrament bierzmowania, i żyjący w związku sakramentalnym.
 2. Dziś o godz. 1500 spotkanie opłatkowe rady parafialnej — serdecznie zapraszamy wszystkich radnych.
 3. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary, zarówno na rzecz naszej świątyni, jak też na inne zbożne cele. Na fundusz obrony życia SOS zostało zebrane podczas pasterki 1 134 zł. Na uniwersytet papieski Jana Pawła II w święto św. Szczepana 2 752 zł. Natomiast na utrzymanie naszej świątyni w ostatnią niedzielę miesiąca zostało zebrane 2 540 zł.
 4. Wczoraj obchodziliśmy święto Objawienia Pańskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za aktywne włączenie się w przemarsz orszaku trzech króli spod szkoły do kościoła, a strażakom za dopilnowanie spraw bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że stanie się to naszą coroczną tradycją. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dzieciom z hospicjum im. ks. Józefa Tischnera.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębienia wiedzy z zakresu życia religijnego. Nowe numery czasopism w przedsionku kościoła.
 6. Za tydzień w niedzielę 14.01. strażacy z naszej parafii będą śpiewać kolędy na Mszy św. o godz. 1100.
 7. Za trzy tygodnie, 28.01., dzieci za szkoły podstawowej w Stadnikach przedstawią w kościele jasełka po Mszy św. o godz. 1100. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego kolędowania.
 8. Ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej rozpocznie się w sobotę 13.01. o godz. 900 w Stadnikach na Gaju, a w niedzielę 14.01. kolęda będzie kontynuowana w Stadnikach na Smarkowej od godz. 1400.
 9. Intencje Mszy św.
 10. W związku z wystąpieniem w dniu 03.01. wścieklizny u dzikiego lisa w miejscowości Skrzynka oraz możliwością rozprzestrzeniania się tej choroby wśród zwierząt dzikich i domowych oraz ochroną ludzi przed zakażeniem wścieklizną, powiatowy lekarz weterynarii w Myślenicach przypomina o konieczności obowiązkowego szczepienia psów i kotów przeciwko wściekliźnie. Szczepienie odbędzie się w Stadnikach i Kędzierzynce 09.01. (wtorek) według harmonogramu, który jest na tablicy ogłoszeń.
 11. Bóg przypomina nam, że jesteśmy Jego dziećmi, powołanymi do tego, aby jak Chrystus przejść przez życie dobrze czyniąc. Umocnieni Bożym błogosławieństwem wróćmy z radością do naszych domów pamiętając o tym powołaniu.